Viditelná energie, zejména v druhé polovině, a proměněné jednoduché střely pomohly brněnskému týmu k jeho první výhře v rámci skupiny A2. Doma porazil tým Fio Banka Jindřichův Hradec a momentálně tak má v nadstavbové části bilanci 1-1.

Vstup do utkání se lépe povedl domácím, kteří hned během necelých čtyř minut vedli o deset bodů (12:2). Poté se však hráči Jindřichova Hradce vzpamatovali a vrátili do zápasu. Zbytek čtvrtiny probíhal jako na horské dráze. Jindřichohradečtí se přiblížili na rozdíl pár bodů a brněnští hráči jim opět utekli. Po prvních deseti minutách skončili hosté s mírným náskokem (20:23). Začátek druhé periody ovládli Jihočeši, během pěti minut už vedli o 10 bodů. Domácí postupně vedení ukrajovali a v poločase byl stav 40:45.

Do druhé poloviny přišel vyměněný brněnský tým. Domácí hráči nastoupili s výrazně větší energií a zejména v obraně byli mnohem agresivnější. I přesto se však neustále přetahovali o vedení a bodový rozdíl nepřesáhl pět bodů. V koncovce byl úspěšnější brněnský tým, který přehrál hosty 8-2. Poslední perioda pak patřila Jihomoravanům, kteří ukázali, že jsou v tomto duelu ten lepší tým. Týmu Fio Banka Jindřichův Hradec se čtyři minuty nepodařilo proměnit koš a Brňané utekli díky skórovací sérii (8-0) na rozdíl jedenácti bodů (79:68). Před koncem utkání svůj náskok ještě navýšili na třináct bodů. Skóre pak ještě mírně upravili hosté a první domácí zápas skupiny A2 skončil vítězstvím – 90:81.

Mmcité+ Brno mělo výrazně lepší úspěšnost střelby za tři body než normálně (37 %), i tak však ani zdaleka nestačilo na Fio Banku Jindřichův Hradec (45 %). Kde byli ale Brňané výrazně lepší, to byla úspěšnost střelby trestných hodů (75 % oproti jindřichohradeckých
58 %) a doskoky (43 oproti 32) a s tím spojené body po útočném doskoku (tzv. „second chance points“; 20 oproti 7).

Za tým mmcité+ Brno se prosadili: A. Radulović (25 bodů), D. Lelić, C. Barry (oba po 20 bodech), M. Hrabovský (8 bodů), M. Primorac (6 bodů, 6 asistencí), J. Tomanec (4 body, 7 doskoků), K. Smith (4 body) a J. Kozina (3 body).

Za tým Fio Banka Jindřichův Hradec bodovali: D. Upchurch (34 bodů), E. Sinadinović-Stolijković (17 bodů), R. Petric, K. Rhymer Jr. (oba po 10 bodech), L. Stegbauer (5 bodů, 8 doskoků), L. Kantůrek, S. Zuzák (oba po 2 bodech) a D. Fait (1 bod).

Rudolf Jugo, trenér týmu Fio Banka Jindřichův Hradec: „Nejprve gratuluji svému kolegovi, trenérovi, za dobrý zápas. Zároveň však musíme přemýšlet nad budoucností. Momentálně máme jedno vítezství, po dvou relativně dobrých utkáních, kde jsme k výhrám neměli daleko. V jistém okamžiku jsme ale ztratili koncentraci a kompletně ztratili zodpovědnost za hru. A soupeř, který má dobrou tranzici, dobrý útok, dobrou obranu, toho okamžitě využije a bez problémů utkání otočí. Musíme se snažit udržet kontrolu i dále, když ji máme po zhruba 30 minut utkání, a nedovolit týmům, aby se dostali zpět do zápasu. Ohledně toho, co se stalo na hřišti, mé technické a dalších věcí… takové je utkání. Rozhodčí mají své názory. V posledních dvou zápasech jsme však hráli 65 až 70 minut zónovou obranu a měli dvakrát tolik faulů co soupeř. A to je něco, o čem si musím promluvit se svými hráči.“

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: „Jindřichův Hradec hraje pod vedením relativně nového trenéra mnohem lépe. Jde to vidět v systémech, jde to vidět v obraně, hrají mnohem lépe než předtím. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas. Zejména proto, že máme v podstatě nový tým. Máme dva nové hráče. Pumprla se zranil, tak jsme přivedli Raduloviče, Mays řeší problémy doma v USA, takže jsme museli přivést dalšího hráče, protože víme, že jsme měli celou sezónu problémy se zraněními. Teď už přímo k zápasu. Bylo to o nervy, v první polovině dali téměř všechno. Upchurch proměňoval těžké střely, střely s faulem, ale věděli jsme, nebo jsme alespoň doufali, že v druhé polovině se to změní. Ve druhé polovině utkání většinou tým promění méně takovýchto střel. Taky jsme dali několik otevřených střel, což byl rozdíl mezi dnešním utkáním a utkáním v Ostravě, kde jsme téměř vše minuli. Ještě chci poděkovat trenérovi za gratulaci a přeji mu hodně štěstí ve zbytku sezóny.

DeAndre Upchurch, hráč týmu Fio Banka Jindřichův Hradec: „Jako první chci pogratulovat k vítězství. Jeli jsme sem s vědomím, že to bude těžký zápas, Brno hraje doma poměrně dobře. Ale chtěli jsme přijel, dát do toho všechno a dobře bránit. Mám pocit, že tohle všechno se nám dařilo, jak už řekl trenér, prvních 25 až 30 minut. Potom nám to v poslední čtvrtině tak trochu proklouzlo mezi prsty. Byl to těžký zápas a myslím, že jsme hráli lépe než naposledy. Výsledek je ale takový, že brněnští hráči vyhráli, takže gratuluji.

Djordje Lelić, hráč týmu mmcité+ Brno: „Nezačali jsme nejlépe. Byli jsme nervózní, zejména potom, co proměnili několik těžkých střel. Hlavně Upchurch. Ale celý zápas jsme v sobě měli energii a to nás drželo. Ve druhé polovině jsme díky této energii otočili zápas a vyhráli. Bylo to mnohem jednodušší, když jsme proměnili otevřené střely. V Ostravě jsme je neproměnili, jak už řekl trenér, a to nás stálo vítězství.“