Spousta bodů z protiútoků a hlavně špatná střelecká úspěšnost. Tak vypadalo středeční utkání proti Ostravě z pohledu Brna. V prvním kolenadstavbové skupiny A2 vyhrál domácí tým NH Ostrava.

Začátek utkání nevypadal ani zdaleka tak rozdílně jako konečné skóre. Celá první čtvrtina byla velice vyrovnaná. Oba celky se neustále přetahovaly o vedení, když jeden utekl na rozdíl více bodů, druhý ho okamžitě dohnal. Do druhé periody se tak šlo za téměř vyrovnaného stavu 18:16. Ta probíhala výrazně jinak. Brňanům se čtyři a půl minuty nedařilo skórovat a Ostravané se tak dostali do třináctibodového vedení (29:16). Když se Barrymu podařilo přerušit tuto ostravskou smršť, domácí udeřili znovu, tentokrát skórovací sérií 9-0. Z vyrovnaného zápasu se tak během jedné čtvrtiny stalo utkání s předvídatelným koncem, kdy hráči šli do šaten za stavu 41:22.

Po poločase se brněnští hráči snažili zápas otočit. Kvůli dvacetibodovému manku z první půlky to však nebylo jednoduché. I přes to se však rozdíl postupně snižoval a tři minuty před koncem třetí desetiminutovky vedl ostravský tým pouze o sedm bodů. Ostravané si však nechtěli nechat proklouznout výhru mezi prsty a do konce čtvrtiny tak opět navýšili svůj náskok. Tentokrát na třináct bodů. V poslední periodě se udržoval neměnný rozdíl a zápas tak skončil čtrnáctibodovým vítězstvím domácího celku NH Ostrava. Konečné skóre 77:63.

V tomto zápase nastoupil i nový hráč Brna – Aleksandar Radulovič, který za 22 minut na hřišti zaznamenal 4 body a 3 doskoky.

Střelci týmu mmcité+ Brno: M. Primorac (19 bodů, 10 doskoků), C. Barry (16 bodů, 12 doskoků), D. Lelić (9 bodů), J. Tomanec (6 bodů), M. Hrabovský (5 bodů), J. Kozina, A. Radulovič (oba po 4 bodech).

Střelci týmu NH Ostrava: R. Woods (18 bodů, 9 doskoků), M. Blagojevič (18 bodů), M. Stanojevič (13 bodů), S. Stojačič (12 bodů), P. Bohačík (10 bodů), M. Canada (4 body) a D. Klímek (2 body).

(Foto: NH Ostrava/Pavel Netolička)