V prvním zápase nadstavbové skupiny A2 se 28. 2. 2018 v 17:30 střetne tým mmcité+ Brno se svým tabulkovým rivalem – Ostravou. Oba týmy mají šest výher a šestnáct proher. Ve skupině A2 je doplňují týmy: Sluneta Ústí nad Labem, BC GEOSAN Kolín, USK Praha a poslední Basket Fio Banka Jindřichův Hradec.

Brňané se s ostravským týmem utkali v průběhu základní části celkem dvakrát. V prvním zápase, který se odehrál právě na palubovce týmu NH Ostrava, prohráli o pět bodů (85:80). Největší problém dělali hráčům Brna Stojačič (30 bodů, 8 doskoků, 5 asistencí) se Stanojevičem (24 bodů). Dále se za domácí prosadil Woods (8 bodů), Bohačík (7 bodů, 8 doskoků), Shoutvin (7 bodů) a Medvecký (1 bod). Za Jihomoravany se nejvíce dařilo M. Primoracovi (22 bodů, 18 doskoků) a R. Pumprlovi (22 bodů). Dále pak bodově pomohl B. Sullivan (16 bodů), K. Mays (8 bodů), J. Tomanec (5 bodů), J. Kozina (4 body), M. Hrabovský (2 body) a M. Jedovnický (1 bod).

Druhé utkání dopadlo lépe pro Brno. Na domácí palubovce porazili brněnští hráči Ostravu téměř o dvacet bodů (86:67). A to zejména díky C. Barrymu (28 bodů), R. Pumprlovi (19 bodů), M. Primoracovi (15 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí) a Z. Kereselidzemu (14 bodů). K vítězství pak dále přispěl K. Mays (8 bodů) a V. Vašát (2 body).

Ve druhém zápase Brňané vylepšili svoji úspěšnost střelby za dva body (z 50 % na 57,1 %) a z čáry trestného hodu (z 68,1 % na 78,8 %). Trojky se sice stále držely kolem hranice 25 %, asistencí však měli ve druhém zápase výrazně více (18 oproti předchozím 7).

Mmcité+ Brno prohrálo posledních 5 zápasů (proti Děčínu, Nymburku, Opavě, Pardubicím a Olomoucku), z nichž dva byly doma a tři venku. NH Ostrava je na tom stejně. Také prohrála posledních 5 zápasů (proti Olomoucku, Nymburku, Svitavám, Praze a Děčínu) a tak je otázkou, kdo jako první prolomí tuto nepříjemnou sérii. Ostravským nahrává výhoda domácí haly, která je pro spoustu týmů nepříjemná, to ostatně tvrdí i brněnský trenér Dejan Jakara: „Ostrava je dobrý tým, který podává mnohem lepší výsledky doma než venku, takže výhoda domácí palubovky pro ně hraje velkou roli. Dokáží hrát rychlý basketbal s dobrými clonami na hráče s míčem, na což se budeme soustředit. Známe naše silné i slabé stránky. Těch silných se pokusíme využít a ty slabé eliminovat, aby utkání dopadlo co nejlépe v náš prospěch. Očekávám velmi tvrdý zápas.“ Křídelník Marián Hrabovský jeho názor potvrdil a poukázal na faktor motivace Ostravanů: „Očekáváme hodně vyrovnané a vyhrocené utkání. V našem posledním vzájemném zápase v Brně rozhodčí vyhodili Stanojeviče a Ostrava tak teď bude mít extra motivaci. Navíc jsme vyhráli, takže nám to budou chtít vrátit. Pro nás to nebude kvůli absencím Kevina Mayse a Radka Pumprly vůbec jednoduché, ale musíme ukázat, že i bez nich můžeme vyhrát.“