V prvních 5 minutách jsme sice nebyli tak dominantní, ale i přesto utkání začalo tak, jak napovídaly papírové předpoklady. Díky skórující sérii 6-0 jsme se s koncem první čtvrtiny dostali do 7bodového náskoku. Bohužel se v první čtvrtině zranil Radek Pumprla a vypadá to, že si přetrhnul křížový vaz. Druhá čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, ale s poločasem jsme zvýšili náskok na 9 bodů.
Ve druhé polovině utkání jsme ukázali zkušenosti a fyzickou převahu a zejména ve třetí čtvrtině jsme dominovali (22:10). V poslední desetiminutovce se už nic zvláštního nestalo. Helios Suns Domžale přijeli s týmem juniorů a zápas tak dopadl podle předpokladů. Domácí vyhráli, finální skóre 78:40.

Jovan Beader, trenér týmu Helios Suns Domžale: “Měli jsme v klubu problémy s rozpisem zápasů, takže jsme dnes museli vzít juniorský tým. Naši muži přijali pozvánku na kvalitní turnaj v Litvě, a proto jsme se rozhodli dát šanci mladším hráčům, aby si zahráli mezinárodní utkání. A byla to pro ně skvělá zkušenost. Když budu mluvit přímo k zápasu… Čekali jsme ještě větší prohru, protože když hrajete s mládenci proti dobrému profesionálnímu týmu, tak to je obrovský rozdíl. A proto, že ten rozdíl bývá větší, tak můžu říct, že jsme s výsledkem spokojeni.”

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: “Gratuluji trenérovi k dobrému výkonu. V první polovině mě hodně překvapilo, jak jejich hráči hráli. I přesto, že jsme si v oddechovém čase řekli, že budeme agresivní, tak jsme je prostě nedokázali zlomit. Dělali nám hodně problémů. Samozřejmě jsme zkušenější a fyzicky silnější, dominantnější, a to jsme ukázali ve druhé polovině. Bohužel se dnes zranil Radek Pumprla a nevypadá to dobře. Ale ten zápas dopadl nakonec dobře, nejen pro nás, ale i pro Helios.”    

 The match started as expected even though we weren’t as dominant in the first 5 minutes. But later in the first quarter we got on 6-0 scoring run and ended the quarter with a 7-point lead. Unfortunately Radek Pumprla was hurt and it seems that he has torn ACL. The second quarter was quite tied but at the end of the first half we got up and raised our lead to 9 points.
In the second half we showed our experience and physicality and we dominated the third quarter (22:10). Nothing new happened in the final 10 minutes. Helios Suns Domžale arrived to this match with a junior team so the match ended as expected with a win for the home team. Final score 78:40.

Jovan Beader, head coach of Helios Suns Domžale: “We had some schedule problems in our club so we had to take our junior team for this game. Our first team accepted invitation for a great tournament in Lithuania so we decided to give an opportunity to players from our junior team to play an international game. And it was a great experience for this kids. About this game… we expected even bigger loss because there a big difference if you play with kids against a good professional team. The difference is usually bigger so I can say that we are satisfied with the result.”

Dejan Jakara, head coach of mmcité+ Brno:I was surprised so congratulations, coach. I was very surprised how the kids played in the first half. They made us a lot of problems even though we said at the timeout that we have to be aggressive we just couldn’t break them. We are of course more experienced, more physically stronger and dominant so we were better in the second half. The bad thing today was injury of Pumprla and it’s not looking good. But eventually the whole game, also for Helios not just for us, in the end was good.”