Druhé ze dvou čtvrtfinálových utkání odehrajeme na domácí palubovce. V sobotu 24. 2. 2018 se v 18:00 střetneme s již známým soupeřem – Helios Suns Domžale. Brněnskému kádru budou stále chybět Lelić s Maysem, soupeř na tom ovšem má být ještě hůř.
V prvním zápase čtvrtfinále jsme vyhráli na palubovce soupeře těsným rozdílem 67:64. Každou čtvrtinu jsme pomalu zvyšovali svůj náskok, krizová však byla poslední čtvrtina. Tam hráči týmu Helios Suns dotáhli brněnský náskok a o konečném výsledku rozhodla jedna střela.
Zranění u Slovinců přetrvávají a trenér Dejan Jakara má jasný cíl: „Kvůli problémům se zraněními budou pravděpodobně hrát jen s mladými hráči. Máme v plánu zapojit všechny naše hráče a dát jim dost minut. A samozřejmě očekáváme postup do semifinále.“ I přes to, že vše nasvědčuje vítězství Brňanů, utkání ještě není vyhrané a to si uvědomuje i Canyon Barry: „Těším se na sobotní zápas proti Helios Suns. Je to dobrý tým a minulý zápas s nimi nebyl lehký. Mělo by to být další kvalitní utkání.“
V případě výhry bychom postoupili do semifinále Helios Alpe Adria Cupu, kde bychom narazili na jednoho z těchto soupeřů: BK ARMEX Děčín, USK Praha, BC Körmend, KK Zlatorog Laško, KK Šenčur GGD, BK Levickí Patrioti. V případě prohry by záleželo na skóre. Můžeme si dovolit prohrát o dva body, pokud prohrajeme o čtyři a více, Helios Alpe Adria Cup pro nás končí.