Zvláštní příchuť bude mít dnešní zápas Alpe Adria Cupu pro našeho trenéra Dejana Jakaru. Sehrajeme ho totiž proti slovinskému týmu Helios Suns Domžale, ve kterém ještě v loňské sezóně Jakara působil jako asistent trenéra. „Helios je aktuálně jedním z nejlepších týmů slovinské ligy, ve které překvapili mnoho favoritů. Základní část poháru nehráli v plné sestavě, chybělo jim několik nejlepších hráčů, kteří byli zranění. I přesto se jim podařilo uhájit druhé místo ve skupině. Řekl bych, že v tomto dvojutkání jsou považování za favority, ale nebude to pro ně snadné, hlavně pokud budeme hrát tak, jako jsme hráli poslední dva zápasy v české lize. Bohužel však stále nemůžeme počítat s Maysem a Lelićem,“ říká k nadcházející dvoji utkání Jakara.
I druhý jmenovaný ze dvojice absentérů, Djordje Lelić, zná slovinského soupeře velmi dobře, protože právě v jeho dresu v loňské sezóně nastupoval. Web domácího klubu dokonce uvádí, že Djordje byl miláčkem domžalského publika. Bohužel, vinou stále trvajícího zranění kotníku se Djordje dnes na palubovce nepředstaví, a tak se budou muset fanoušci spokojit pouze s jeho přítomností na lavičce.

KK Helios Suns Domžale odehrál základní část Poháru ve skupině D, kde obsadili druhé místo za slovenským týmem Levických patriotů (se kterými jsme absolvovali přípravná utkání před sezónou), kterému v obou vzájemých utkáních podlehl. S naším soupeřem z Kooperativa NBL Slunetou Ústí n. L. měli domžalští bilanci 1:1, když na vlastní palubovce dokázali vyhrát, ale v Ústí utržili prohru o téměř 30 bodů. Naopak rakouského soupeře z Grazu dvakrát hladce porazili.

Jovan Beader, trenér slovinského týmu, potvrzuje Jakarova slova omezeném kádru: „Do zápasu proti Brnu vstoupíme bohužel nekompletní, chybí nám hráči, které trápí zranění. Proto dostanou příležitost mladí hráči, ale doufám, že ji využijí lépe než v posledním zápase proti týmu Olimpija.“ 

Mezi střelecky nejpotentnější hráče našeho dnešního soupeře patří Jure Pelko, který v rámci AAC připsuje průměrně 23,6 bodu za zápas, a Blaz Mahkovic s 19,67 body a 9 doskoky za zápas.

(Obrázek: FB Helios Suns)