Do dnešního utkání se slovinským Domžale jsme nevstupovali v roli papírového favorita, a to i přesto, že domácí hlásili oslabený tým.

Vedení se jako první ujali dvoubodovým košem Shashkova domácí, vzápětí však kontroval dvěma trojkami Hrabovský a my jsme se dostali do mírného vedení, které se až do poloviny první čtvrtiny domžalští snažili zvrátit na svou stranu. Dál než na remízu se však nedostali. Pak navíc Barry zavelel tříbodovou střelou k úniku, podpořil ho Primorac další úspěšnou střelou a sám Barry zvýšil povedeným alley oopem na rozdíl 7 bodů. Pak následovaly dvě dlouhé minuty bez koše, než se prosadili Klavzar s Pelkem. Skóre prvního dějství uzavřel Jan Tomanec na konečných 15:20.
Ten nejen skóre uzavíral, ale také jej ve druhé čtvrtině otevíral. I druhá část hry se nesla v duchu těsného rozdílu skóre, které se nám podařilo navyšovat až na 9 bodů. Dvě minuty před koncem první půle přidal Canyon Barry svůj druhý alley oop, na který sice domácí ještě zareagovali Pelkovou úspěšnou tříbodovou střelou, ale protože dál už nepředvedli nic, šlo se do šaten za stavu 32:38.
V polovině třetí čtvrtiny jsme se zásluhou Tomance dostali na největší bodový rozdíl v zápase – 14 bodů a tento dvouciferný náskok jsme si udrželi až do poslední přestávky. A nebyli bychom to my, kdybychom i v této čtvrtině nezaznamenali alley oop, tentokrát z rukou Radka Pumprly.
Náskok 10 bodů (41:51) před posledním dějstvím dával velkou naději na výhru, ale nic nebylo jisté. Domácí Brodnik se v úvodu trefil hned dvakrát, snížil ztrátu svého týmu na pouhých 6 bodů. V této chvíli jsme ještě dokázali rychle zareagovat a mírný náskok udržovat. Dvě minuty před koncem základní hrací doby jsme vedli o 5 bodů. A pak to přišlo. Domácí kanonýr Mahković proměněnými trestnými hody snížil na rozdíl 3 bodů, Jogan se trefil za dva body, Primorac pohrdnul tříbodovou šancí a pouhou minutu do konce jsme měli už jen titěrný náskok 1 bodu. Primorac však ve správný okamžik odčinil svůj hřích, získal míč, který nabídnul Barrymu a ten bez váhání proměnil za 3 body. To nakonec byla i poslední úprava skóre, které se zastavilo na stavu 64:67.

První ze dvou utkání se slovinským týmem KK Helios Suns Domžale tedy těsně vyhráváme a budeme se připravovat na duel druhý, který sehrajeme v sobotu 24. února v 18:00 na domácí palubovce. Tímto zveme všechny fanoušky, aby nám přišli fandit!

Střelci:
mmcité+ Brno: Pumprla 16 b., Barry 15 b., Primorac 10 b., Kereselidze 9 b., Tomanec 8 b.
KK Helios Suns Domžale: Brodnik 15 b., Pelko, Shashkov – oba 10 b., Oman 9 b., Mahkovic 8 b.

(Foto: FB Helios Suns)