Dnes od 18:00 sehrajeme na prostějovské půdě BK Olomoucka poslední utkání základní části Kooperativa NBL. Náš soupeř aktuálně okupuje v tabulce 8. příčku a určitě pomýšlí na postup do play-off. „Z týmu Olomoucka máme velký respekt. V této sezóně měli sice hodně výkyvů, ale přesto si myslím, že patří k 5 nejlepším týmům v lize. Pokud dáme do hry tolik energie a úsilí jako v utkání proti Pardubicím, můžeme Olomoucku připravit pořádně těžký zápas,“ říká před zápasem trenér Dejan Jakara.

BK Olomoucko bude dnes bojovat o přímý postup do play-off. Na šestém – posledním přímém postupovém místě – aktuálně sídlí Sluneta Ústí nad Labem, na kterou olomoučtí ztrácejí pouhý bod, a protože zajíždějí na palubovku silné Opavy a Kolín, který na 7. příčce se stejným skóre jako Olomoucko drží naděje na postup do A1, hostí druhé Pardubice, budou chtít domácí určitě vyhrát. V utkání budou favoritem, a to i proto, že trenér Benáček má po návratu zraněného Michala Křemena k dispozici kompletní tým, zatímco nám bude chybět Lelić, který stále léčí zraněný kotník, a Mays, který řeší vízové záležitosti v USA.

My na postup do A1 nemáme šanci ani teoretickou, nicméně se budeme snažit získat důležité body za výhru, protože při vyrovnanosti týmů ve druhé polovině tabulky, se dá předpokládat, že v bojích o poslední 2 postupové příčky do play-off, se bude počítat opravdů každý bod.

Utkání můžete sledovat na tvcom.cz