22. kolem dnes skončila základní část Kooperativa NBL, ve které se na tabulkových pozicích těsně nad námi mohly dít velké změny. Třeba ty, které mohly našeho dnešního soupeře BK Olomoucko poslat přímo do skupiny A1. Olomoucko potřebovalo vyhrát nad námi a doufat, že Opava zdolá Ústí nad Labem a Pardubice porazí Kolín. Bohužel pro nás se naplnil hned první předpoklad tohoto úspěchu – po velmi vyrovnaném průběhu jsme toto utkání ztratili v nezvládnuté koncovce. Ještě minutu a 40 vteřin před koncem poslední hrací části jsme byli na dostřel 3 bodů, pak se ovšem trefil domácí kanonýr Fuller, k tomu proměnil 3 ze 4 trestných hodů, Kozina s Primoracem oba nevyužili šanci skórovat za 3 body a domácí Mitchell skóre uzavřel stylově dunkem na konečných 94:85 (28:22, 21:25, 19:21, 26:17).

Střelci:
mmcité+ Brno: Barry 21 b., Primorac 21 b., Tomanec 15 b., Pumprla 12b., Kozina 11 b.
BK Olomoucko: Fuller 30 b., Mitchell 26 b. + 12 doskoků, Šepa 15 b., Čohadarevič 12 b.

Přestože jsme měli celkově vyšší procento úspěšnosti střelby (50 % X 59 %, za 2 body 56 % X 70 %, za 3 body 31 % X 35 %, trestné hody 76 % X 83 %), pohořeli jsme na doskoku (38 X 24).

Olomoučtí byli dnes papírovými favority, i proto, že nám v sestavě stále chybí Lelić a Mays, ale trenér Benáček v předzápasovém vyjádření připomínal, že z důvodu již výše zmíněné postupové matematiky budou pod tlakem.  My jsme naopak chtěli vybojovat body důležité do bojů ve skupině A2, což se nám bohužel nepovedlo. Ostrava,  která je v tabulce se stejným počtem bodů o jednu příčku pod námi a od které bychom se výhrou mírně odpoutali, podlehla Děčínu, Jindřichův Hradec, který okupuje poslední 12. místo, prohrál v Nymburku, tudíž se na pozicích pod námi nic nezměnilo. Na 9. místě sídlí Sovy z USK Praha, které dnes nad Svitavami vydřely výhru v prodloužení, a zvýšily tak svůj náskok na nás na 3 body.

V lize nyní bude reprezentační přestávka, během které odehrajeme 2 utkání v rámci Helios Alpe Adria Cupu proti slovinskému týmu Helios Suns Domžale. Do Slovinska vyjedeme v sobotu 17. února a doma se stejným soupřeme utkáme v sobotu 24. února v 18:00.

Bližší informace o další části Kooprativa NBL přineseme v samostatném článku.