Mmcité+ Brno nedokázalo udržet tempo z první poloviny utkání a poslední dvě čtvrtiny rozhodly. Pardubice v čele s Pandulou, Kentem a Spearmanem si tak ve 21. kole KNBL odváží z jižní Moravy vítězství.

Začátek utkání nebyl příliš divácky atraktivní. Oba týmy několikrát ztratily míč a minuly střely. Na první koš čekali fanoušci až do třetí minuty, tam se začalo dařit pardubickým hráčům. Po třech úspěšných útocích se pět minut po začátku dostali do náskoku 8-0. Domácím se stále nedařilo a tři a půl minuty před koncem první čtvrtiny měli pardubičtí desetibodové vedení (2:12). Vypadalo to, že je v podstatě rozhodnuto, ale pak se rozstřílel Canyon Barry, který během dvou minut zaznamenal 9 bodů a skóre téměř vyrovnal (11:12). Hosté ovšem útok kontrovali a první desetiminutovka skončila šestibodovým vedením týmu BK JIP Pardubice – 11:17. Střídání útočných vln pokračovalo i ve druhé periodě. Brno svoji ztrátu během minuty dotáhlo a dokonce se dostalo do dvoubodového vedení. Po chvíli vyrovnaného basketbalu se opět začali více prosazovat Východočeši a v páté minutě už vedli poměrem 22:28. Opět však pokračovalo přelévání útoků a Brňané rozdíl vyrovnali. Ještě půl minuty před koncem druhé čtvrtiny bylo skóre vyrovnané (34:34). Pak hráči Brna zachybovali a před začátkem druhé poloviny utkání tak byl stav 34:40 ve prospěch hostů.

Po poločasové přestávce se opět dařilo Barrymu, který po dvou úspěšných brněnských útocích snížil deficit domácích na pouhé dva body. Pardubičtí však začali pomalu navyšovat náskok a začátkem sedmé minuty už vedli o třináct bodů (45:58). Brněnský tým se snažil vedení hostů snížit, ale bez úspěchu. Po neúspěšné třetí periodě se šlo do poslední hrací části za stavu (56:68). Tam se žádný zvrat nekonal. Rozdíl mezi týmy se stále pohyboval kolem deseti bodů a před koncem se ještě zvýšil. Poslední brněnské domácí utkání základní hrací části tak dopadlo vítězně pro hosty a mmcité+ Brno prohrálo.

Pardubice měly výrazně lepší střelbu za 3 body (50 % oproti brněnským 34 %) a úspěšnost trestných hodů (82 % oproti brněnským 63 %). Velký rozdíl byl také v doskocích, kterých Brňané získali 26, pardubický tým pak 39.

Za tým mmcité+ Brno skórovali: C. Barry (29 bodů), J. Tomanec (14 bodů), M. Primorac (11 bodů, 7 doskoků, 6 asistencí), R. Pumprla (9 bodů, 5 asistencí), M. Hrabovský (6 bodů), J. Kozina (4 body), Z. Kereselidze a Z. Nehyba (oba po 2 bodech).

Za tým BK JIP Pardubice se prosadili: D. Pandula (16 bodů), J. Kent, B. Spearman (oba po 15 bodech), S. Martin (12 bodů, 12 doskoků), J. Welsch (10 bodů, 5 asistencí), K. Švrdlík, O. Kohout (oba po 9 bodech, Kohout 8 doskoků), R. Nečas, V. Půlpán a J. Potoček (všichni po 3 bodech, Nečas 4 zisky).

Poslední zápas před skupinou A2 čeká brněnský celek v Prostějově. 14. 2. 2018 v 18:00 se utká s týmem BK Olomoucko a pokusí se postoupit do nástavby soutěže s vítěznou mentalitou.