S žádným jiným soupeřem jsme se v této sezóně tolikrát nesetkali. Stejně jako v předchozích utkáních budou i tentokrát Pardubice velkým favoritem. Tento fakt je navíc podpořen nepřítomností našich dvou klíčových hráčů – Leliće, který si v utkání s Opavou zranil kotník, a Mayse, který kvůli problémům s vízem odcestoval do New Yorku. Do hry se naopak po zranění plně vrátil Jan Tomanec.
Po venkovním utkání v Pardubicích v KNBL a dvou utkání v Českém poháru se v této sezóně s Pardubicemi utkáme počtvrté (a s největší pravděpodobností i naposled), a to dnes ve 20:00 na domácí palubovce.

Ve všech předchozích utkáních potvrdili pardubičtí papírové předpoklady a zvítězili. Nejvyrovnanější výkon jsme předvedli v pohárovém utkání, kdy jsme doma soupeřům podlehli 74:83. Další dvě utkání už byla plně v režii Východočechů – před svými diváky dokázali vyhrát 75:49 (ČP) a (94:68).
O síle soupeře hovoří i trenér Dejan Jakara: Stejně jako Opava jsou Pardubice v tomto zápase favoritem. Hrají mimořádně dobrý basketbal a není překvapením, že s Nymburkem prohráli jen o bod a že “zdemolovali” Opavu. Jsou dobře organizovaní, mají širokou lavičku, takže mohou účinně bránit i útočit opravdu celý zápas. My jsme ve špatné situci kvůli Lelicově zranění a nepřítomnosti Mayse. Zejména jeho skvělá obrana a doskoky nám opravdu chybí. Doufáme, že se oba hráči brzy vrátí.

Věříme, že si i v tento termín, který v Brně připadá na jarní prázdniny, naši fanoušci najdou do haly cestu a podpoří nás v boji proti silnému soupeři.  Na závěr bych chtěl pozvat naše fanoušky, aby nás přišli podpořit, my se budeme snažit jim to oplatit vůlí být co nejlepší,” dodává Jakara.