Spousta ztrát, neproměněné otevřené střely a jednoduché koše Opavy. V tomto duchu odehrálo mmcité+ Brno 20. kolo KNBL na palubovce slezského týmu BK Opava. Kapitán Jan Tomanec dostal po uzdravení první minuty na hřišti, ale bohužel ho mezi zraněnými nahradil D. Lelić, který si v utkání vyvrtnul kotník.

Zápas začal nadějně. Během první minuty se Brno dostalo do čtyřbodového vedení a vypadalo to, že se bude minimálně hrát vyrovnaný zápas. Opavští hráči pak ale přitvrdili a zejména díky několika jednoduchým košům si během pěti minut vytvořili devítibodový náskok (13:4). Brněnští na chvíli snížili svůj deficit, ale domácí okamžitě opět zabrali. Hosté navíc ztratili několik míčů a tím dali více šancí soupeři. Už po první desetiminutovce tak byl stav utkání 25:12 v neprospěch hostů. Druhá čtvrtina začala pomaleji. Po necelých třech minutách padly pouze tři koše a i poté se hrál poměrně vyrovnaný basketbal. S blížícím se koncem periody však opavský tým obnovil svoji dominanci, kterou potvrdil sérií proměněných košů (8-0). Před odchodem hráčů do šatny na tabuli svítilo skóre 44:25.

Ve třetí hrací části se překvapení nekonalo. Hned po návratu na hřiště se domácí ujali náskoku, který si udrželi i dále a předposlední periodu vyhráli poměrem 20-9. Do poslední desetiminutovky šlo mmcité+ Brno s třicetibodovým deficitem (64:34). Čtyři minuty se brněnským hráčům dařilo a poráželi domácí poměrem 10-0. Zdálo se, že by se mohl náskok domácích snížit. Opak byl však pravdou. Úspěšnou sérií Brna převzala Opava, která následující čtyři minuty vyhrála 12-1. Změna ve vedení se tak nekonala a opavský tým si pohlídal přesvědčivé vítězství 80:47.

Střelecky se za tým mmcité+ Brno prosadili: C. Barry (15 bodů, 7 doskoků), R. Pumprla (10 bodů), M. Primorac (6 bodů), K. Mays (5 bodů), D. Lelić, M. Hrabovský (oba po 3 bodech), Z. Kereselidze, J. Kozina (oba po 2 bodech) a J. Tomanec (1 bod).

Za tým BK Opava skórovali: R. Klečka (18 bodů), M. Kvapil (17 bodů, 7 doskoků), R. Dragoun (11 bodů), L. Jurečka (9 bodů), J. Šiřina (9 bodů, 7 asistencí), M. Gniadek (8 bodů), J. Štěpánek (4 body), F. Zbránek (3 body) a L. Bukovjan (1 bod). R. Kouřil měl 0 bodů a 6 asistencí.

(Foto: BK Opava)