Ještě trojice zápasů zbývá do konce základní částí Kooperativa NBL. V prvním z nich vyjedeme v sobotu 3. února do Opavy, kde se od 18:00 utkáme s místním týmem, který momentálně figuruje na 3. místě ligové tabulky. Nad ním jsou v čele tabulky pouze týmy, se kterými se oba zítřejší soupeři setkali v minulém kole. Opava prohrála s Pardubicemi (které mimochodem budou naším soupeřem v příštím kole ve středu 7. února) vysoko 96:70, nás deklasoval Nymburk výsledkem ještě markatnějším – 49:102.
Opava bude v čele s kapitánem Jakubem Šiřinou, který před pár dny podepsal se Slezany smlouvu na dalších pět let, v tomto utkání favoritem, navíc podle slov trenéra Petra Czudka potřebují potvrdit účast v nadstavbové skupině A1, proto plánují nic nepodcenit. „V sobotním utkání jsme v roli favorita a doufám, že zápas zvládneme. Brno mělo v dosavadním průběhu sezóny smůlu na zranění. Pokud se jim marodka vyprázdní, dokážou potrápit i výše postavené týmy. Jsme zkušenější, měli bychom si připsat dva body a potvrdit postup do první šestky pro nadstavbu KNBL,“ řekl Czudek pro klubový web bkopava.cz Zatímco opavští budou postrádat Jakuba Slavíka a otazník visí i nad startem nemocného Václava Bujnocha, náš tým by měl po dlouhé době nastoupit v kompletní sestavě.
Rozehrávač Jan Kozina i přes výšené zmíněné absence upozorňuje na kvalitu soupeře:  „Opava má na domácí palubovce ohromnou sílu. Hráči jsou spolu dlouho a dobře čtou hru. Bude to těžké utkání, ale do Opavy rozhodně jedeme s cílem urvat 2 body.“

V letošní sezóně jsme se s Opavou utkali v listopadu na naší palubovce, kdy jsme ještě s Brianem Sullivanem v sestavě hosty trápili až do poslední čtvrtiny, ve které nakonec opavští vybojovali výhru 75:85.

Utkání můžete sledovat online na tvcom.cz