Po více než šestihodinové cestě přijeli v úterý 23. 1. 2018 brněnští hráči do slovinského Šenčuru odehrát poslední zápas základní části Alpe Adria Cupu. Výhru jsme si domů bohužel neodvezli. Ohlídali jsme si však šestnáctibodový náskok z prvního vzájemného utkání a i přes neúspěch končíme v základní části skupiny C na prvním místě. Do zápasu nenastoupil kapitán týmu Jan Tomanec, který stále léčí zranění kotníku, ani křídelník Martin Vyroubal, kterého trápí zranění zad.

Utkání ve Slovinsku začalo poměrně vyrovnaně. Žádný z týmů se nedostal do výraznějšího vedení. Ztráty byly ze začátku velkým problémem. Brňané provedli několik nepřesných přihrávek a ztratili spoustu míčů. Toho naštěstí nedokázali domácí využít a první čtvrtina tak skončila rozdílem tří bodů ve prospěch šenčurského týmu. Po první periodě si už hosté dávali větší pozor na míč a ztráty limitovali. To však Slovincům nezabránilo v navýšení vedení. Začátek druhé periody se jim dařilo trefovat trojky a během chvilky navýšili svůj náskok o pět bodů. Pět minut před koncem první poloviny utkání Jihomoravané ožili. Zlepšili jsme naši hru, dotáhli rozdíl ve skóre a v poločase šli hráči do šaten za vyrovnaného stavu – 37:37.

Do třetí čtvrtiny nastoupili lépe hráči Brna, kterým se podařilo ujmout vedení a během šesti minut navýšit náskok o deset bodů (44:54). Poté však hráči Šenčuru během necelé minuty téměř vyrovnali a do poslední hrací části se šlo za stavu 56:58. Do poslední desetiminutovky nastoupili domácí s větší energií a hráli mnohem agresivněji. Až do konce si drželi mírný náskok, který se českému týmu nepodařilo dotáhnout. Zápas skončil pětibodovým vítězstvím týmu KK Šenčur GGD (78:73).

Úterní prohra však nic nemění na našem prvním místě v tabulce a v následujícím zápase se utkáme s dalším slovinským týmem, Helios Suns Domžale, který je od Šenčuru vzdálený 20 kilometrů. Brněnské hráče tak čeká další výjezd do Slovinska.

Skórující z týmu mmcité+ Brno: C. Barry (22 bodů), K. Mays (12 bodů), Pumprla, Lelić (oba po 10 bodech), Primorac (7 bodů) a Hrabovský (5 bodů).

Skórující z týmu KK Šenčur GGD: Rebec (22 bodů), Murić (17 bodů), Rizvić (13 bodů), Varagič (8 bodů), Blair, Pavič (oba po 6 bodech), Sajevic a Martinčič (oba po 3 bodech).

 

(Foto: Facebook KK Šenčur GGD)