Tým BK ARMEX Děčín ukázal, že na domácí palubovce je opravdu těžkým soupeřem. Od začátku utkání 18. kola KNBL si držel náskok a nakonec vyhrál o jedenáct bodů. Hlavním rozdílem mezi týmy byla úspěšnost střelby a doskoky.
Do zápasu nastoupili lépe děčínští. Během prvních dvou minut si vytvořili šestibodový náskok a utkání se za stavu 8:2 nevyvíjelo pro brněnský tým příznivě. Jihomoravané nezaspali a díky úspěšné střelbě se v páté minutě ujali vedení 8:9. To bylo jediné vedení, které hosté v utkání získali. Děčín obnovil kontrolu nad zápasem a díky skórovací sérii 12-3 zakončil první čtvrtinu poměrem 20:12. Ve druhé periodě si domácí drželi průměrný náskok pěti bodů. Vždy, když se brněnští hráči přiblížili a zdálo se, že utkání vyrovnají, Severočeši opět utekli. Tři minuty před poločasem navíc začali náskok navyšovat a první polovinu zápasu zakončili s jedenáctibodovým náskokem (47:36).
Po poločasové přestávce nastoupilo s lepší formou domácí družstvo. Brňané proměnili první koš až po čtvrté minutě, čímž přerušili děčínskou sérii 7-0. BK ARMEX Děčín se však už vedení nepustil a do konce třetí čtvrtiny ho ještě navýšil. Do poslední hrací části nastoupili hosté s osmnáctibodovým deficitem za stavu 65:47. Začátkem poslední desetiminutovky Brňané ožili. Během tří minut snížili ztrátu o osm bodů a inkasovali pouze dva. Dvě minuty před koncem utkání se zdálo, že o výsledku zápasu ještě není zdaleka rozhodnuto. Děčínský náskok se podařilo snížit na šest bodů a Brno doufalo v pohádkový konec. S ubíhajícím časem se jihomoravští hráči uchýlili k taktickým faulům. To jim ovšem nepomohlo, protože domácí Landa proměnil jednu ze dvou šestek a Halada, nejlepší skórer Děčína, byl na čáře trestných hodů neomylný (2/2). Brněnští hráči tak nedokončili nadějný zvrat a zápas prohráli 76:67.
Téměř ve všech ohledech byl tým BK ARMEX Děčín lepší. Úspěšnost střelby měli 44 % (50 % za dva body, 36 % za tři body) oproti brněnským 39 % (42 % za dva body, 33 % za tři body). Doskoků posbírali domácí 44, Brňané pouze 30. Jen ve střelbě trestných hodů byli lepší hosté (74 % oproti děčínským 59 %).
Skórující hráči týmu mmcité+ Brno: C. Barry (18 bodů), D. Lelić, M. Primorac (oba po 14 bodech), K. Mays (10 bodů a 9 doskoků), R. Pumprla (7 bodů), J. Kozina (3 body a V. Vašát (1 bod).
Střelci týmu BK ARMEX Děčín: F. Halada (19 bodů), O. Šiška (13 bodů), L. Bažant (12 bodů), T. Pomikálek (7 bodů), J. Krakovič, P. Houška, R. Landa (všichni po 5 bodech), Š. Ježek a P. Grunt (oba po 4 bodech).