O víkendovém zápase Kooperativa NBL se mmcité+ Brno střetne s 5. celkem ligy – Děčínem. V prvním zápase základní části BK ARMEX Děčín porazil na palubovce Brna domácí tým 82:86.

V minulém ročníku nejvyšší soutěže se děčínský tým umístil na špičce ligy a po základní části skončil na 3. místě. Tento rok zatím okupují místo 5., avšak nutno dodat, že 2. a 8. místo dělí pouhé 3 body. Děčínští basketbalisté tak ještě dokonce mají naději překonat svůj loňský výkon.

Za poslední rok se celky mmcité+ Brno a BK ARMEX Děčín setkaly ve třech zápasech a ve všech byl bohužel sobotní soupeř Brna úspěšnější. V minulém ročníku brněnští basketbalisté podlehli děčínskému týmu doma 79:90 a na palubovce soupeře 81:71. V prvním letošním zápase výsledek nebyl tak jednoznačný, BK ARMEX Děčín vyhrál o pouhé 4 body 82:86.

První vzájemný zápas letošní základní části se vyvedl hlavně Brianu Sullivenovi (24 b.), Mladenu Primoracovi (20 b.) a Kevinu Maysovi (15 b.). Za soupeře dvouciferných čísel dosáhli Feštr (18 b.), Kroutil (14 b.), Ježek (13 b.) a Krakovič (10 b.)

V posledních 5 zápasech mmcité+ Brno dotáhlo hned 4 k vítěznému konci. Naposledy Brňané vyhráli minulý víkend doma proti USK Praha poměrem 70:59. Naopak BK ARMEX Děčín v posledních šesti zápasech pocítil chuť vítězství pouze třikrát, přičemž předposlední střetnutí proti Pardubicím zvládli a na soupeřově hřišti zvítězili o 5 bodů 67:72.

Brněnské křídlo Radek Pumprla si dobře uvědomuje, že v sobotu nepůjde o jednoduchý zápas: „K zápasu s Děčínem budeme muset nastoupit s určitým respektem, jelikož Děčín patří v posledních letech k nejlepším českým klubům a ještě větší respekt budí na domácí palubovce,“ připomíná brněnský křídelník. Letos mají kádr malinko slabší a bilance proher a výher není nějak přesvědčivá, ale i tak to bude velmi těžký zápas. Děčín teď vyhrál televizní zápas proti mírně oslabeným Pardubicím, a tak bude v dobrém rozpoložení stejně jako my z poslední výhry. Musíme jet do Děčína zabojovat, a když tam vyhrálo USK, tak proč bychom nemohli my,” věří Radek Pumprla.

Stejně jako Pumprla i trenér Dejan Jakara si je vědom síly Děčína na domácí palubovce „Jedeme k jednomu z nejobtížnějších soupeřů z ligy. Na domácí půdě hraje Děčín mnohem lépe a ztěžuje to tam každému soupeři. Na začátku měli spoustu zraněných hráčů, ale už jsou v plné síle a tvoří kompaktní tým.“ Během zápasu je důležitá soustředěnost na hru. „Hrají rychlý basketbal, kdy spoléhají na postupný útok a clony na hráče s míčem. Musíme se soustředit na každou vteřinu zápasu, jinak ztratíme mnoho bodů, což je hlavní cíl Děčína,“ ví trenér Jakara.

Zápas začne už v sobotu 20. 1. 2018 od 18 hodin v hale BK ARMEX Děčín. V případě prohry by mmcité+ Brno hrozil propad tabulkou. Na záda brněnskému týmu dýchá USK Praha, který je jen o skóre na 10. místě, NH Ostrava je zase o jediný bod na 11. místě. V případě výhry by se mmcité+ Brno přiblížilo týmům Svitav, Kolína a Olomoucka, které jsou na 6., 7. a 8. místě s 26 body.

(Autor: Filip Zelenka)