Druhé domácí utkání v roce 2018 proti týmu USK Praha jsme vyhráli. V koncovce jsme nepolevili, a vyhráli jsme tak čtvrtý z posledních pěti zápasů (z toho jeden v rámci AAC proti Klosterneuburgu).

Hned na začátku utkání se Pražané dostali do pětibodového vedení. To se snažili domácí snížit a na krátkou chvíli se jim to vždy povedlo. Následoval však opět koš pražských hráčů a ti si pětibodový náskok udrželi téměř až do konce první čtvrtiny. Těsně před jejím koncem se Brňanům podařilo náskok snížit na dva body (18:20). Druhá perioda pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Ani Brno, ani Praha se nedostali do vyššího vedení než o tři body. Týmy se přetahovaly o vedení a do šaten se tak v poločase šlo za stavu 32:33.

Po přestávce se nekonala žádná změna. Týmy pokračovaly ve stejném tempu a fanoušci tak stále sledovali nerozhodnutý zápas. V páté minutě se mmcité+ Brno dostalo do pětibodového náskoku, ten však pražští hráči opět stáhli. Na konci třetí čtvrtiny tak byl stav 50:49. V poslední části se rozhodlo. Hned v prvních minutách Brno zabralo a během pěti minut se dostalo do devítibodového vedení. To se podařilo ještě tři minuty před koncem snížit na pět bodů. Domácí v závěru nezaváhali a při taktických faulech Pražanů proměňovali trestné hody. Utkání tak skončilo za stavu 70:59 a Brno si odneslo první vítězství v novém roce.

Hosté měli lepší procentuální úspěšnost střelby za dva body (48 %) než Brňané (39 %).  Domácí ale měli výrazně lepší procento z čáry trestného hodu (75 % oproti pražským 54 %). Rozdíl byl také v doskocích, kde dominovali hráči Brna (41 doskoků oproti pražským 29).

Za tým mmcité+ Brno si body připsali: C. Barry (20 bodů), D. Lelić, K. Mays (oba po 14 bodech), M. Primorac (12 bodů), R. Pumprla (5 bodů), Z. Kereselidze (4 body) a J. Kozina (1 bod).

Za tým USK Praha se prosadili: D. Bookert (20 bodů), C. Raines (11 bodů), J. Křivánek (10 bodů), O. Sehnal (6 bodů), M. Mareš (5 bodů), A. Madsen (4 body) a F. Petružela (3 bodů).

Christianos Chougkaz, trenér týmu USK Praha: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, a těžký zápas to opravdu byl. Bylo to naše čtvrté utkání za poslední týden. Na poslední chvíli se nám objevila dvě zranění – Madsen a Sehnal. Myslím, že v prvních třech čtvrtinách jsme měli zápas pod kontrolou. V poslední čtvrtině jsme odvedli velmi špatnou práci v obraně na doskocích. O několik doskoků jsme přišli a to byl podle mě ten hlavní důvod naší prohry. Udrželi jsme však soupeře na 70 bodech. Zejména v posledních třech minutách jsme neměli čistou hlavu a nenašli jsme si cestu do koše.

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: „Utkání jsme začali špatně. Měli jsme asi čtyři nebo pět ztrát během prvních tří minut, takže to nebylo dobré. Odehráli jsme další zápas s velmi špatnou úspěšností střelby. Při útočném doskoku je vše v pořádku, ale nedali jsme několik lehkých dvojtaktů, opakuje se to v každém zápase. V dalších utkáních na tom musíme hodně zapracovat. Stejně si ale myslím, že naše útočné doskoky v koncovce byly zásadní, abychom vyhráli. A také naše obrana zejména v poslední čtvrtině.”

Devon Bookert, hráč týmu USK Praha: „Jak už trenér řekl, v prvních třech čtvrtinách jsme odvedli dobrou práci, ale když došlo na lámání chleba, měli jsme v útoku problém. Několik špatných odstavení svých hráčů, nedokázali jsme si najít cestu ke koši… To byl podle mě jeden z těch hlavních problémů.“

Kevin Mays, hráč týmu mmcité+ Brno: „Nejprve byt chtěl USK projevit větší respekt za jejich výkon. Vím, že měli spoustu zápasů a dnes hráli stejně tvrdě jako jakýkoliv jiný tým. Za toto si zaslouží respekt. A co se týká našeho týmu… začali jsme špatně. Začali jsme pomalu, ale neustále jsme se povzbuzovali, drželi spolu a snažili se. Myslím, že jsme neodehráli dobrý zápas, ale našli jsme si cestu k vítězství, které jsme na konci získali.“