V sobotu 13. 1. 2018 v 19:00 se podruhé v této sezóně utkáme s naším sousedem z tabulky – USK Praha. Pokud by se nám podařilo zopakovat výhru z prvního vzájemného zápasu této sezóny, posunuli bychom se v tabulce z 10. na 9. místo.

Podle Mladena Primorace, který jako kapitán zastupuje za momentálně zraněného Jana Tomance, bude zápas proti USK Praha stejně těžký, jako byl ten první v letošní sezóně „Poslední zápas byl velmi těžký, vyhráli jsme ho v posledních vteřinách. V sobotu očekávám podobně náročný zápas. Po třech výhrách jsme prohráli ve Svitavách a musíme se dostat zpátky na vítěznou vlnu. V týmu panuje dobrá nálada, náš nový přírůstek Lelić je skvělý hráč a já jsem přesvědčen, že vyhrajeme. Doufám, že nás přijde podpořit spoustu fanoušků.“ Pro Primorace to bude velice zajímavé utkání, právě z Prahy totiž před sezónou přestoupil do Brna. „Je to pro mě speciální zápas, protože všichni hráči z USK jsou moji dobří přátelé.“

Aktuální forma USK Praha není optimální, poslední čtyři zápasy v Kooperativa NBL prohráli (z toho byly tři na domácí palubovce). Mmcité+ Brno naopak v posledních čtyřech zápasech zaznamenalo tři výhry (jedna byla v rámci AAC proti Klosterneuburgu), vítěznou sérii však minulé kolo přerušil tým Svitav.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo na pražské palubovce. Tam brněnský tým, díky proměněné střele v posledních vteřinách, vyhrál o dva body (67:69). Za brněnský celek se dařilo Sullivanovi (24 b.), Primoracovi (20 b.) a Maysovi (10 b.). V týmu USK Praha bodovali Petersen a Raines (oba 14 b.), Křivánek (12 b.) a Mareš (10 b.).

„I přesto, že mají mladý tým, hrají trpělivě na obou stranách palubovky. Jsou jedním z nejlépe bránících týmu ligy a dokázali překvapit i proti týmům na vrcholku tabulky. Bude to velice důležitý zápas pro oba celky.“ myslí si trenér brněnských basketbalistů Dejan Jakara. Trenér Jakara je také rád, že se zranění hráči začínají uzdravovat a sestava se tak pomalu blíží normální stavu.

(Autor: Filip Zelenka)