Ve venkovním utkání proti Svitavám se nám nepodařilo prodloužit vítěznou sérii. V 16. kole KNBL jsme prohráli rozdílem pětadvaceti bodů. V tomto zápase měl premiéru nový brněnský hráč Lelić.
Brňané se do Svitav vydali s tím, že by se jim hodilo získat další výhru a podle toho také vypadal začátek zápasu. Během čtyř minut si mmcité+ Brno vytvořilo šestibodový náskok, který však dlouho neudrželo. Svitavští během tří minut opět vyrovnali a do konce první čtvrtiny se oba týmy přetahovaly o vedení. Do druhé periody se vstupovalo za stavu 21:22 ve prospěch hostů. Ta pokračovala stejně vyrovnaně jako první čtvrtina. Ještě dvě a půl minuty před poločasovou přestávkou vedli Tuři o pouhé dva body. Poté ale díky úspěšné střelecké sérii (10-2) a trojce čtyři vteřiny před koncem čtvrtiny utekli na rozdíl osmi bodů. V polovině utkání tak byl stav 42:34 pro domácí.
Po poločase navázal svitavský celek na úspěšný konec druhé periody a do třetí čtvrtiny vstoupil opět sérií 10-2. Ve třetí minutě druhé poloviny tak Brňané prohrávali už o 16 (52:36). Hosté se pokoušeli pomalu snižovat náskok, ale Svitavy se nenechaly zaskočit. Udržely si náskok získaný z konce druhé a začátku třetí čtvrtiny, který ještě zvýšily na osmnáct bodů. Do poslední hrací části šel brněnský tým za stavu 73:55. Tam se žádné překvapení nekonalo. Domácí se vedení nepustili a i přes veškerou snahu hráčů mmcité+ Brno si ze zápasu odnesli výhru. Navíc náskok ke konci ještě zvýšili a utkání tak skončilo poměrem 98:73 pro Svitavy.
Brněnský tým měl výrazně horší úspěšnost střel za 2 body (42 % oproti svitavským 62 %). Strádal také v kolonce doskoků (Brno – 31, Svitavy – 41) a asistencí (Brno – 17, Svitavy – 28). Svitavám také hodně pomohli hráči z lavičky, kteří zaznamenali dohromady 46 bodů (brněnští hráči z lavičky jen 16 bodů). Střelecky se trápil C. Barry, který si připsal pouze 5 bodů.
Za tým mmcité+ Brno se prosadili: M. Primorac (22 bodů), R. Pumprla, D. Lelić (oba po 13 bodech), K. Mays (11 bodů, 9 doskoků), Z. Kereselidze (6 bodů), C. Barry (5 bodů), M. Hrabovský (2 body) a M. Jedovnický (1 bod).
Za tým DEKSTONE Tuři Svitavy skórovali: Š. Puršl (23 bodů), R. Marko (15 bodů, 11 asistencí), G. Kerr (13 bodů, 11 doskoků), P. Slezák (11 bodů), J. Jelínek (10 bodů), L. Kovář (7 bodů), L. Stria, E. Kotásek (oba po 5 bodech), B. Smithson (4 body), B. Roseboro (3 body) a T. Teplý (2 body).