Ve středečním domácím utkání patnáctého kola KNBL jsme hostili severomoravský tým NH Ostrava. Zápas jsme vyhráli zápas téměř o dvacet bodů (86:67) a připisujeme si tak druhou výhru v řadě. Do zápasu nenastoupil zraněný kapitán Jan Tomanec a nemocný Jan Kozina.

Utkání začalo velice vyrovnaně. Žádný tým neutekl o více než čtyři body a Brno se tak s Ostravou neustále přetahovalo o vedení. Oběma celkům se dařilo proměňovat střely a první čtvrtina tak byla divácky atraktivní. Do druhé hrací části se šlo za tříbodového vedení Brna (26:23). V té minuli Brněnští spoustu střel a Ostrava tak pět minut před poločasem vedla díky sérii proměněných košů (12-4) poměrem 30:35. Poté se ale úspěšnost otočila a brněnský celek vytvořil vlastní skórovací sérii (14-4), díky které se v poločase dostal do pětibodového vedení za stavu 44:39.

Po poločasové přestávce se navázalo na první čtvrtinu a týmy se opět přetahovaly o vedení. Ostravský tým hned na začátku druhé poloviny utkání Brňany dotáhl a celou periodu neměl žádný tým větší náskok než pět bodů. Do konečné části se tak šlo za stavu 58:55. Tam však došlo ke zvratu. Hráči Brna proměňovali střely a Ostravští se nedokázali prosadit. Domácí začali osm minut před koncem zápasu navyšovat svůj náskok a zápas suverénně  vyhrálo (86:67).

NH Ostrava měla v utkání lepší úspěšnost trojek (33 % oproti brněnským 25 %). Brno však bylo mnohem lepší na čáře trestného hodu (78,8 % oproti ostravským 65 %), kde mělo o 13 více proměněných trestných hodů.

Za mmcité+ Brno se prosadili: C. Barry (28 bodů), R. Pumprla (19 bodů), M. Primorac (15 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí), Z. Kereselidze (14 bodů), K. Mays (8 bodů, 8 doskoků) a V. Vašát (2 body).

Za NH Ostrava skórovali: M. Blagojevič (26 bodů), E. Payne (12 bodů), P. Bohačík (8 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí), S. Stojačič, M. Stanojevič (oba po 7 bodech), R. Woods (3 body), D. Klímek, M. Medvecký (oba po 2 bodech).

Další zápas odehraje mmcité+ Brno v sobotu 6.1.2018 ve Svitavách, kde se pokusíme prodloužit sérii vyhraných zápasů.