V pátek 30. prosince se v Ústí nad Labem uskutečnil


o každoroční utkání hvězd Kooperativa NBL, v němž proti sobě tradičně stanuly týmy Mazáků a Mladých pušek. Exhibiční utkání, ve kterém střelecky dominoval domácí Donald Robinson (45 bodů), skončilo výsledkem 133:122, a Mazáci tak oplatili Mladým puškám loňskou porážku. Na konečném výsledku se 18 body podílel i brněnský pivot Mladen Primorac, který nastoupil v dresu vítězných zkušených hráčů. Přestávky mezi čtvrtinami zpestřily (kromě vystoupení rappera Rytmuse) dovednostní soutěže ve střelbě trojek, hře 1 na 1 a ve smečování.
Do hry 1 na 1 byl vybrán Michal Jedovnický, který se v prvním kole utkal s pardubickým Dominezem Burnettem. Ačkoli to vypadá, že výsledek 0:3, kterým Michal pozdějšímu vítězi této disciplíny podlehl, je jednoznačný, sám Dominez přiznal, že s Michalem neměl snadné pořízení. „Cítil jsem z něj, že to taky chce moc a bylo to náročnější než ve finále,“ přiznal Burnett pro web nbl.cz.


Na více hráčů našeho týmu se s účastí na All-Star Game nedostalo, ale přece jen v Ústí ještě jedna brněnská stopa zůstala. A stopa to byla výrazná. V soutěži trojkařů dostali po neúčasti žen z nejvyšší ligy příležitost junioři. Do hlavní soutěže se po tom, co v kvalifikaci porazil všech 11 soupeřů, podíval basketbalista SAM Brno Dan Szarowski. „Byl to výborný zážitek, protože moct střílet před tolika fanoušky, před plnou halou, to bylo skvělé. Já jsem hlavně šťastnej, že jsem se do semifinále vůbec dostal a mohl si v téhle soutěži zastřílet. Moji motivaci to zvýšilo stoprocentně, budu jí teď mít plno. To je asi to nejvíc, co si s sebou odnesu domů, kromě toho super dresu, který jsem na soutěž dostal. Teď už budu muset dokazovat, že ty trojky opravdu umím,“ ohodnotil Dan své účinkování na akci.