Obrovská touha po vítězství na obou stranách – to bylo krédo dnešního souboje 14. kola Kooperativa NBL, ve kterém jsme se střetli s týmem Basket Fio banka Jindřichův Hradec. Náš soupeř stále čeká na první výhru v této soutěži, my jsme se po několika prohraných kolech, které odehrál zdravotně zdecimovaný tým, radovali z návratu Honzy Koziny a Radka Pumprly, a byli jsme rozhodnuti nedat jindřichohradeckým nic zadarmo, a to i přesto, že stále chybí zranění Sullivan s Tomancem.
Hned na začátku utkání jsme se dvoubodovou střelou Canyona Barryho ujali vedení a už jsme jej nepustili. Největší porci bodů nasázel do koše Jihočechů právě střelec prvního koše Canyon Barry (28 b.), další povedený zápas zahrál rozehrávač  Zurab Kereselidze se 17 body, Mladen Primorac s 12 body a 10 asistencemi útočil na triple-double, který mu unikl jen těsně – Mladen zaznamenal 9 doskoků. Na 10bodovou hranici se dostal ještě Kevin Mays, který navrch přidal 8 doskoků. 9 bodů přidal Rob Brandenberg a 8 Marián Hrabovský.
Střelecky nejpotentnějším hráčem na straně soupeře byl brněnským fanouškům dobře známý Edi Sinadinović s 15 body, 14 bodů nastřílela nová jihočeská akvizice Ratko Petric a 13 bodů přidal kapitán domácích Stanislav Zuzák.
Markatní rozdíl byl v úspěšnosti střelby za 3 body, která nás trápila v minulých utkáních – jindřichohradečtí proměnili pouze 4 střely ze 20 pokusů (20 %), my jsme proměnili 60 % střel z perimetru (9/15), a úspěšnější jsme byli i na doskoku (28 X 39).

Konečný výsledek: Basket Fio banka Jindřichův Hradec – mmcité+ Brno 63:87

(Foto: Basket Fio banka Jindřichův Hradec/Facebook)