Brno mělo dobrý start do zápasu. Během prvních čtyř minut se nám podařilo skórovat 14 bodů a dostat pouze 3 body. Proměnili jsme téměř každý vystřelený pokus a Klosterneuburg neměl na
náš útok odpověď. Na konci první čtvrtiny byl stav 28:13. Začátek druhé periody byl už vyrovnaný. S přibližující se poločasovou přestávkou jsme však začali náskok navyšovat a v poločase už Brno vedlo o 25 bodů.

Druhá polovina začala pomalu. Oba týmy minuly spoustu střel. Mmcité+ Brno několikrát vyzkoušelo těsnou obranu po celém
hřišti, ze které poté přešlo do zónové obrany. Poslední čtvrtina utkání byla plná faulů. Oba týmy měly 5 faulů už v páté minutě a konec utkání tak byl plný trestných hodů. Brno si udrželo vedení
z první poloviny utkání a vyhrálo téměř o 30 bodů (78:49).

Damir Zeleznik, asistent trenéra týmu BK Klosterneuburg Dukes: „Gratuluji Brnu k vynikajícímu výkonu. Momentálně se nacházíme ve velmi těžké situaci. Chybí nám čtyři hráči, všichni
ze základní sestavy. Od začátku jsme věděli, že jde o velmi těžkého a fyzického soupeře, který má výborného trenéra a pár nových hráčů. Dnes se nám prostě nedařilo. Na druhou stranu
naši mladí hráči hráli víc minut než v naší národní soutěži, takže z tohoto pohledu jsme se zápasem spokojeni.”

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: „Nejprve chci poděkovat trenérovi za gratulaci. Dnes to byl trochu lehčí zápas. Jak řekl trenér, chybí jim čtyři hráči. Také máme spoustu zranění, ale naši mladí hráči se chopili příležitosti a nezklamali. Hráli dobře. Bojovali jsme v obraně, měli jsme spoustu energie, což pro nás nebylo v posledních několika zápasech zvykem. Proměnili jsme několik pokusů za tři. Víme, že v posledních dvou utkáních jsme dali pouze 2 ze 40 trojek, takže to nám dodalo energii. Vyhráli jsme a teď jsme v podstatě v playoff.”

Lennart Burgemeister, hráč týmu BK Klosterneuburg Dukes: „Jak už trenér řekl, chybí nám čtyři hráči a teď vidíme, že je opravdu potřebujeme. Nebyl ale žádný důvod k tomu, abychom měli tak málo energie v obraně. Zejména v první polovině, kterou jsme prohráli takovým rozdílem. Navíc jsme nedokázali proměňovat střely v útoku, jak po nás chtěl trenér. Tyto dvě věci dohromady vedly takové prohře, jakou jsme dnes obdrželi.”

Michal Jedovnický, hráč týmu mmcité+ Brno: „Chtěli jsme ukončit sérii proher z KNBL a zároveň si touto výhrou udělat
pěkné Vánoce. V šatně jsme si řekli, že uděláme vše pro to, abychom dnes vyhráli. Začali jsme dobře. Hodně jsme si nahrávali a konečně jsme proměnili nějaké trojky. Konečně jsme také dali několik bodů z rychlých protiútoků, kterých jsme v minulých zápasech moc neměli. To byl ten největší rozdíl v první polovině, kterou se nám podařilo vyhrát o 25 bodů a potom už jsme jen chtěli udržet vedení a vyhrát celý zápas.”

We had a good start of the match. In the first four minutes we went on a 14-3 scoring run. We hit almost every shot attempt and Klosterneuburg didn’t have an answer for our offense. The score after the first quarter was 28:13. The beginning of the second quarter was tied. In the end of the quarter we started to raise the lead. Brno led by 25 points at the half of the match.

The second half started slowly. Both teams missed a lot of shots. A few times mmcité+ Brno tried a full-court press that translated to a zone defence. The last quarter was full of fauls. Both teams had 5 fauls in 5 minutes so the end of the match was full of free throws. Brno held their lead from the first half and won by almost 30 points (78:49).

Damir Zeleznik, assistant coach of BK Klosterneuburg Dukes: “Congratulation to Brno on excellent performance. At the moment we find ourselves in a really difficult situation. We are missing four players, all of them are starters. We knew right from the beginning that we are going to face a really physical and tough opponent that is very well coached. Also, some players are new. It just didn’t work out for us today. On the other side our young players played more minutes than then they do in our championship so from that point we are really satisfied with the game and with this opportunity.”

Dejan Jakara, head coach of mmcité+ Brno: “First of all thanks for the congrats. Today it was a little bit easier game because, like coach said, they were missing four players. We also have some injuries but today young players took the opportunity and they didn’t disappoint. They had a good game. Also, we were fighting in the defence. We had a lot of energy which was not usual for us in the last couple of games. We scored a couple of three pointers. We know that in the last two games we scored 2 out of 40 so I think this gave us more energy and fortunately now we are basically in playoffs.”

Lennart Burgemeister, player of BK Klosterneuburg Dukes: “Like coach said the four players that we are missing… we now see that we really need them. But there was no reason for us today to have that less energy on defence. Especially in the first half where we lost that high and in addition we couldn’t really execute in offense as coach wanted from us. So those two things combined led to a pretty big loss today.”

Michal Jedovnický, player of mmcité+ Brno: “We wanted to cut the series of losses that we had in the Czech championship. We wanted ourselves to have a nice Christmas with the win so we said in the locker room that we will do everything we can to get the win tonight. We started pretty well. We were sharing the ball, finally made some three pointers. I think that was the biggest difference. Finally, we got some points from fast breaks that we haven’t have in the last few games. It was the biggest difference in the first half that we won by 25 points and then we just wanted to keep the lead and win the game.”