Náš druhý zápas v Českém poháru odehrajeme na domácí palubovce. Po výhře v Novém Jičíně se v 5. kole základní části utkáme s Pardubicemi. Zápas začne 11. 12. 2017 ve 20:00.

S týmem BK JIP Pardubice jsme se utkali 30. 11. 2017 v rámci 10. kola KNBL. Ve východních Čechách se nám nedařilo a prohráli jsme 94:68. Zápas brněnskému celku utekl už v prvních minutách. Po první čtvrtině byl stav 28:17. Pardubičtí do poločasu náskok navýšili na 13 bodů. Ve druhé polovině utkání však začalo Brno deficit snižovat. Definitivní tečka přišla v poslední čtvrtině, kdy se rozdíl změnil ze 7 bodů na finálních 26. Nejlepším pardubickým hráčem byl D. Burnett, který Brnu nastřílel 31 bodů. Následoval ho J. Welsch se 17 body a J. Potoček se 13 body. Z týmu mmcité+ Brno se prosadil například J. Tomanec (21 bodů), M. Primorac (15 bodů), K. Mays (11 bodů) nebo Z. Kereselidze (9 bodů). Momentálně hlavní brněnský rozehrávač – Kereselidze k nadcházejícímu utkání řekl: „V pondělí nás v rámci Českého poháru čeká jeden z nejsilnějších týmů – Pardubice. Hráli jsme s nimi před několika dny a i v oslabené sestavě jsme dokázali hrát 33 minut vyrovnaně. Musíme hlavně pohlídat jejich protiútoky, na nichž mají založenou hru, a snažit se se hrát basket pět na pět, který jim tolik nevyhovuje.“

V Českém poháru jsme zatím hráli jen proti prvoligovému Novému Jičínu, se kterým jsme neměli problém. I díky jasnému průběhu zápasu, který skončil výhrou 81:48, dostali prostor hráči s menší minutáží v KNBL. K nejlepším brněnským střelcům patřil například M. Hrabovský (16 bodů), Jan Tomanec (12 bodů) nebo Radek Pumprla (10 bodů). Za Nový Jičín dal nejvíce bodů J. Kelar (11 bodů).

„S Pardubicemi jsme hráli před několika dny, takže mezi námi nebudou žádná tajemství. Vzhledem k našim aktuálním problémům jsou v tomto kole velkými favority,“ sděluje brněnský trenér Jakara k sobotnímu zápasu. Brno trápí hned několik zdravotních problémů. Po zranění Radka Pumprly (tříslo) přišli Brňané o hlavního rozehrávače Briana Sullivana (hlava). Zastupující rozehrávač – Jan Kozina momentálně také nehraje (nemoc) a od začátku sezóny se s problémy potýká i Martin Vyroubal (záda). Tento týden však přišla nová posila – Canyon Barry. Barry svůj první zápas odehrál proti Kolínu. Během 24 minut na hřišti si připsal 16 bodů a 6 doskoků.

Do Pardubic pojedeme před Vánocemi ještě jednou. 20. 12. 2017 nás v 19:00 čeká venkovní odveta. Během jednoho měsíce se tak s Východočechy střetneme už potřetí.