O jeho otci Ricku Barrym bychom toho mohli napsat mnoho. To ale nechceme. Snad jen tolik, že už jeho otec házel trestné hody spodem a byl v tom zatraceně úspěšný. Canyon Barry zdědil po obou rodičích basketbalové schopnosti a po otci převzal i tento trochu úsměvný způsob házení šestek. Teď Canyon přichází do Brna, aby posílil náš oslabený tým.
198 cm vysoký guard začal svou kariéru v NCAA na univerzitě v Charlestonu, kromě basketbalových zkušeností získal i bakalářský titul z fyziky. Navíc zde zaznamenával v průměru 19,7 bodu za zápas a potvrdil, že šestky má opravdu v genech – jeho úspěšnost v této disciplíně dosáhla 84,5 %.  V roce 2016 přestoupil Canyon na univerzitu na Floridě a začal studovat pro sportovce poněkud netradiční obor – jaderné inženýrství.
Na Floridě doručoval za tým Florida Gators průměrně 11,4 bodu na zápas, navíc s úspěšností trestných hodů 88,3 %. Po floridském angažmá odehrál NBA Summer league s týmem New York Nicks.
Letos se Canyon vydal na zkušenou do Evropy a sezónu začal ve Finsku, kde odehrál 5 zápasů za tým Salon Vilpas.

„Canyon Barry je známý svým vysokým basketbalovým IQ a je to přesně ten typ, který jsme teď uprostřed sezóny hledali, abychom mohli okamžitě pozvednout náš tým. Canyon teď samozřejmě potřebuje pár tréninků, aby se dostal do formy, ale nemyslím, že to bude problém.  Je také známý tím, že jeho ofenzivní stránka hry se zakládá především na kreativních řešeních útoku po clonách, což náš tým v posledních zápasech velice postrádal. Myslím, že nám může pomoct na více místech,“ říká o Canyonově v týmu trenér Dejan Jakara.

Rozhovor s Canyonem pro vás připravujeme.