V sobotu 9.12.2017 se vydáme do Kolína na předposlední venkovní zápas tohoto roku. Kolínští budou hrát svůj první domácí zápas, ve kterém se v 17:45 utkají s Brnem. Kvůli zdravotním problémům se zápasu nezúčastní křídelník Radek Pumprla a rozehrávač Brian Sullivan.

Momentálně je kolínský celek v tabulce jednu příčku za Brnem, kdy má o dva odehrané zápasy méně. Mmcité+ Brno (bilance 3-8) se už s týmem BC GEOSAN Kolín (bilance 3-6) v tomto pololetí střetlo. První zápas sezóny se odehrál na palubovce Brna a jednalo se o živě vysílané televizní utkání. Domácí zvítězili ve velmi vyrovnaném utkání 64:61. Z brněnského týmu bodovali: Tomanec (17 bodů), Mays (13 bodů), Kozina (11 bodů), Primorac (9 bodů), Sullivan (7 bodů), Pumprla (4 body) a Jedovnický (3 body). Mezi nejlepšími střelci Kolína byli: Číž (14 bodů), Pajović (13 bodů), Skinnner, Šafarčík (oba po 8 bodech), Bakić a Dokoupil (oba po 6 bodech).

„Kolín bude kvůli problémům s halou hrát své první domácí utkání. To bude naše největší výhoda. Je to tým plný dobrých střelců, a proto bude těžké je bránit. Ví, jak mají hrát a mají několik zkušených hráčů. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom vyhráli, a uvidíme, jestli to bude stačit,“ řekl k sobotnímu utkání brněnský trenér Jakara. O ubránění tříbodových střelců se Dejan Jakara zmiňoval i před minulým zápasem, kde se podařilo nad Kolínem vyhrát. Nespornou výhodou bylo ale domácí prostředí. Na Jakaru navázal kapitán týmu mmcité+ Brno Jan Tomanec: „Kolín bude doma hrát svůj první zápas v tomto ročníku. Pokusíme se využít jejich možné nervozity. Stále je to ale venkovní zápas, kde jsou favoriti domácí, kteří nám určitě budou chtít vrátit porážku ze začátku soutěže. Budeme bojovat a snažit se v tomto nelehkém období opět naplno skórovat.“ Brněnský tým tak udělá vše, aby si z Kolína odvezl výhru a vylepšil si své postavení v tabulce.

(Text: Jan Mazáč)