Nováček ligy, který se netají svými ambicemi a jehož výkony mají od začátku sezóny stoupající tendenci. To je BK Olomoucko. Tým, který dnes do zápasu vstoupil velmi sebevědomě a se kterým jsme udrželi krok pouze v první čtvrtině. Zraněné hráče Sullivana a Pumprlu v základní sestavě nahradili Kozina a Nehyba a nutno říct, že si s tím – bez ohledu na výsledek zápasu – poradili dobře – šlo o dva nejproduktivnější hráče zápasu, když Kozina nasázel Olomoucku 23 bodů, 6 doskoků a 2 asistence, Nehyba zapsal bodů 14.

První čtvrtinu začali lépe domácí, když vstřelil první koš dobře mířenou dalekonosnou střelou stodvacetikilový podkošový pořízek Charles Mitchell. My jsme zásluhou Koziny soupeře obratem dostihli a  byla to zásluha právě autora 10 bodů z 15, které jsme soupeřům v prvním dějství vsítili, že jsme první přestávku zahájili za stavu 15:20.

Na začátku druhé čtvrtiny ještě nic nenasvědčovalo tomu, že utkání skončí velkým bodovým rozdílem, body zapsali Tomanec s Kereselidzem, ovšem pak se rozjela olomoucká mašina jménem Fuller a vydatně podprována Mitchellem, Čohadarevičem a Křemenem dotáhla Olomoucko k poločasovému vedení o 24 bodů. Do šaten tak oba týmy odcházely za stavu 27:51.

Třetí část hry pak Olomoučtí začali sedmibodovou šňůrou a náskok ještě navýšili. Skóre se tak po celý zbytek zápasu upravovalo jen kosmeticky a na ztrátu nižší než 21 bodů jsme se už  nedostali.

Konečný výsledek: mmcité+ Brno – BK Olomoucko 63:94

Hodnocení zápasu:

Predrag Benaček, trenér BK Olomoucko: „Máme radost, že jsme v Brně vyhráli. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Musím říct, že nám hodně pomohlo, že dneska nehrál Sullivan, protože Brno se Sullivanem je úplně jiný tým než Brno bez Sullivana. Děkujeme divákům, kteří přijeli z Prostějova a kteří nás po čtvrtečním špatném výkonu podpořili.“

Dejan Jakara, trenér mmcité+ Brno: „Velmi jednoduše. Oni byli dneska ti lepší. Souhlasím s tím, co říkal trenér hostů. Jsme úplně jiný tým, když hrajeme bez Pumprly a Sullivana. Pokud je Sullivan na hřišti, hrozí soupeřům jeho tříbodové střely.“

Charles Mitchell, pivot BK Olomoucko: „Na rozdíl od čtvrtečního utkání jsme hráli velice dobře v obraně a to také vedlo k tomu, že jsme vyhráli.“

Jan Kozina, rozehrávač mmcité+ Brno: „My máme od začátku sezóny problém se začátky zápasů, to jsme řekli, že takhle to být nemůže, dneska jsme ten začátek docela chytili, ale zbytek zápasu, nějakých 27 minut, byl z naší strany tragický. Jak řekli trenéři, chybí nám dva zranění hráči, a my jsme dnes nenašli nikoho, kdo by je dokázal zastoupit.“

Hráč zápasu: Charles Mitchell

Statistiky:
Brno: Kozina (23 b., 6 doskoků, 2 asistence, trestné hody 7/7), Nehyba (14 bodů, 2 doskoky), Primorac (9 bodů, 8 doskoků, 2 asistence trestné hody 2/2), Kereselidze (5 b., 3 asistence), Mays (5 b., 4 doskoky)
Olomoucko: Fuller (31 bodů, 8 doskoků), Mitchell (16 b., 14 doskoků), Čohadarevič (15 bodů, 9 doskoků), Šepa (13 bodů, 4 doskoky)

Úspěšnost střelby 34 % X 50 %
Úspěšnost střelby za 2 body 41 % X 59 %
Úspěšnost střelby za 3 body 27 % X 36 %
Trestné hody 10/11 (90 %) X 17/22 (77%)
Doskoky 30 X 47
Asistence 9 X 20
Bloky 1 X 7