V desátém kole KNBL se utkáme s tabulkově lepší Beksou. Na východočeskou palubovku se brněnský celek vydá bez zraněného Radka Pumprly a pokusí se překvapit favorizovaný tým z Pardubic. Týmy se střetnou ve čtvrtek 30. 11. 2017 v 18:00.

Letos je to poprvé, co bude mmcité+ Brno hrát proti Pardubicím, které jsou v tabulce, s výsledkem 5:3, na páté příčce a mají jeden nedohraný zápas. Dvě z tří proher byly na venkovním hřišti a rozdílem jednoho až dvou bodů. Doma mají Pardubice bilanci 3:1, kdy jediný zápas prohráli s mistrovským Nymburkem. Brno je na tom hůř. V tabulce mu, se třemi výhrami a pěti prohrami, náleží desátá příčka. Bilanci venkovních zápasů v KNBL mají Jihomoravané opačnou než BK JIP Pardubice – 1:3. I přesto doufá trenér Jakara ve výhru: „Pardubice jsou v tomto utkání favorité, ale to neznamená, že tam přijedeme s bílou vlajkou. Také máme zbraně a pokusíme se jich využít. Je to tým, který hodně čte hru a rychle reaguje, proto je těžké je ubránit. Mají velmi dobré zkušené hráče, takže to bude pro celý náš tým zkouška.“

V loňské sezóně se tyto dva týmy střetly celkem dvakrát. Obě utkání dopadla vítězně pro pardubický celek. V prvním (domácím) vyhrály rozdílem 25 bodů (99:74). Mezi nejlepšími střelci BK JIP Pardubic byli: Wall – 21 bodů, Burnett – 18 bodů nebo Autray se Švrdlíkem – oba po 16 bodech. Z Brňanů se nejvíce prosazovali: Nehyba – 18 bodů, Sinadinović – 15 bodů, Simpson – 13 bodů nebo Mikulić – 12 bodů.

Ve druhém utkání byl výsledek podobný, Brno prohrálo 57:91. Z brněnských hráčů se nad deset bodů dostal Ware, Mikulić – oba po 11 bodech a Nehyba – 10 bodů. Hráčů Pardubic bylo více: Škranc – 15 bodů, Burnett, Autrey – oba po 12 bodech, Nečas – 11 bodů a Švrdlík – 10 bodů.

Nehyba, kterému se proti Pardubicím daří (18 a 10 bodů), se k nadcházejícímu utkání vyjádřil takto:Bude to těžký zápas, obzvlášť když hrají doma. Momentálně jsou na 5.místě, ale i tak patří k nejlepším týmům ligy. Mají širokou rotaci, hlavně si budeme muset dávat pozor na Burnetta, který je skvělý skórer a Půlpána, který teď dostal šanci v nároďáku. Nicméně my jedeme bojovat. Do každého zápasu nastupujeme s tím, že chceme vyhrát a ve čtvrtek tomu nebude jinak.“

Oba týmy od loňské sezóny provedly změny v kádru. Pardubice opustilo pět hráčů: J. Wall, L. Kotas, L. Autrey, M. Roub, J. Příhonský. Naopak přišel J. Welsch, M. Svoboda, D. Walker, S. Martin, J. Kent.

mmcité+ Brno opustili: D. Painter, M. Křemen, C. Turman JR, E. Sinadinović, E. Jazvin, F. Jimramovský, R. Zachrla, S. Simpson, K. Ware, I. Mikulić. Nově v jihomoravské metropoli hrají: B. Sullivan, K. Mays, M. Primorac, V. Vašát, M. Vyroubal.

(Text: Jan Mazáč)