Ve středoevropském Helios Alpe Adria Cupu vyhráváme první venkovní zápas. Ve vyrovnaném utkání porážíme rakouský tým BK Klosterneuburg Dukes a se 3 výhrami a 1 prohrou jsme na 3. místě skupiny C (první Šenčur a druhý Osijek mají o jeden odehraný zápas víc).

Zápas začal velmi vyrovnaně. První čtvrtinu žádný tým neutekl. Rozdíl ve skóre se nedostal přes 5 bodů a po první periodě byl stav 19:22 ve prospěch Brna. V podobném rytmu pokračoval zápas i v další čtvrtině. Tam se však Brnu podařilo dvakrát navýšit rozdíl (o 8 bodů ve čtvrté minutě, o 7 bodů tři minuty před poločasem). Oba pokusy o brněnský únik byly zastaveny a dorovnány hráči Klosterneuburgu. Do šaten se tak šlo za stavu 42:47.

Po poločase nastoupil rakouský tým s novou energií a sérií 9-0 otočil průběh utkání. Brňané se nenechali zaskočit a silný útok opětovali. Opět se ujali vedení a do konečné části zápasu se šlo za stavu 61:63. Tam na rozdíl od třetí čtvrtiny uteklo Brno a sérií 8-0 se pět minut před koncem utkání ujalo desetibodového vedení. Tento deficit se hráčům Klosterneuburgu nepodařilo dotáhnout a mmcité+ Brno odešlo za finálního stavu 71:77 jako vítěz.

Skórující hráči BK Klosterneuburgu Dukes: Vay (15 bodů, 5 asistencí), Bauer (14 bodů), Bavcic (13 bodů, 9 doskoků), Kilic, Greimeister (oba 7 bodů), Burgemeister (5 bodů), Pettinger, Purkovic (oba 3 body), Lacic, Bas (oba 2 body).

Skórující hráči mmcité+ Brno: Primorac (16 bodů), Sullivan (15 bodů), Tomanec (12 bodů), Mays (11 bodů, 5 útočných doskoků), Kozina (10 bodů), Kereselidze, Jedovnický (oba 5 bodů), Hrabovský (3 body).

Další zápas Helios Alpe Adria Cupu nás čeká 19. prosince na palubovce slovinského Šenčuru.  22. 12. 2017 se v domácí odvetě utkáme s naším dnešním soupeřem z Klosterneuburgu.

(Text: Jan Mazáč, foto: FB BK Klosterneuburg – Dukes)