Po 19 let byl basketbal v Novém Jičíně na výsluní. Pak přišly ekonomické problémy a klub se několik let potácel v oblastních a krajských soutěžích. Do loňské sezóny nastupovali jako nově postupující do 1. ligy. Letos s exprostějovským trenérem a dlouholetým novojičínským hráčem Davidem Hájkem na lavičce chtějí místnímu basketbalu navrátit zašlou slávu.
Ve třetím kole Českého poháru pětinásobný vítěz této soutěže vyřadil tým BVK Holice, a přesto, že do 4. kola nastoupí v oslabené sestavě, neskládají zbraně: „Proti soupeři z nejvyšší soutěže bychom chtěli předvést co nejlepší výkon, ale bohužel nastoupíme v oslabené sestavě. Chybět nám budou určitě Lezco a Klimek a navíc se v neděli zranil Jakubu, takže uvidíme jestli bude k dispozici. Ale věříme, že přijde hodně diváků, a že je svým výkonem nezklameme,“ řekl pro Novojičínský deník asistent trenéra Hájka Martin Zdražil. 
My nastoupíme pravděpodobně v kompletní sestavě.  „Náš první pohárový zápas bude příležitostí zejména pro mladé hráče, aby ukázali své dovednosti. Uvidíme také, jestli jde jejich vývoj správným směrem. Budeme velmi motivovaní bez ohledu na to, že jde soupeře z nižší soutěže,“ nastiňuje taktiku pro utkání trenér Dejan Jakara.
Hrdina včerejšího zápasu v Alpe Adria Cupu Honza Tomanec věří, že dnes budou hrát hlavní roli jeho spoluhráči: „Věřím, že nepřipustíme žádné komplikace a hráči, kteří mívají v lize větší minutáž, si trošku odpočinou, a fanouškům se ukážou i další tváře týmu. Myslím, že všichni hráči dostanou dostatek času se ukázat a říct si o více prostoru v lize.“

Začínáme dnes v 18:00!

 

(Foto: Deník)