On Tuesday mmcité+ Brno basketball club will host a match against Croatian team KK Vrijednosnice Osijek as a part of the Helios Alpe Adria Cup.// V úterním zápase se mmcité+ Brno, v rámci Helios Alpe Adria Cupu, utká s chorvatským týmem KK Vrijednosnice Osijek.

We will try to strike back the loss against Osijek

On Tuesday mmcité+ Brno basketball club will host a match against Croatian team KK Vrijednosnice Osijek as a part of the Helios Alpe Adria Cup. This isn’t the first time these two teams meet. Brno has already faced Osijek in Croatia and it was a very close match. We got the lead at the beginning of the game but then we immediately lost it. Osijek got on a scoring run and they led by about five points till the halftime. After the break the Croatians rose their lead to ten points, but it didn’t last long.
The Czechs came back from the deficit and almost completed a comeback. Twelve seconds before the end the lead was cut to two points. Unfortunately Brno decided to foul and players from Osijek didn’t miss a single free throw. Final score – 90:84.

This time it could be different. The players from Brno will have the home court advantage and hopefully will manage
to steal the win back. The South-Moravians will miss their forward Vyroubal because of a back problem. The statuses of Sullivan and Tomanec for the upcoming match are questionable.

“Osijek is a team which plays very aggressively on both ends.
As our first goal we want to limit turnovers and counter their aggressiveness. Hopefully Sullivan and Tomanec are going
to be ready for this match, both have some minor injuries.
And of course our big motivation should also be the fact that
this is a Middle-European competition! We don’t have a lot of time for preparation, but we will do everything to be prepared
as much as we can,
Dejan Jakara said. Jakara is the head
coach of the mmcité+ Brno team for the 2017/18 season. Everyone in Brno is hoping for the team captain Jan Tomanec to be ready on Tuesday. Not just fans but also players. Mladen Primorac, 6 feet and 11 inches tall Croatian center, is one of them. “We played against Osijek in our first game in Alpe Adria Cup and it was a very hard game. One possession decided the end of the match. So on Tuesday I accept the same game but of course with a different ending – our win. I hope our captain Jan Tomanec is going to be ready because when
we are complete we are favourites against every other team,”
said Primorac. Tomanec suffered a minor face injury on the Saturday match against Děčín and he didn’t return on the court.

Osijeku se pokusíme vrátit prohru

V úterním zápase se mmcité+ Brno, v rámci Helios Alpe Adria Cupu, utká s chorvatským týmem KK Vrijednosnice Osijek. Nebude to poprvé, kdy se tyto kluby střetnou. Na svůj první zápas středoevropského poháru jsme vydali do Osijeku, kde jsme odehráli velmi vyrovnané utkání. Na začátku tohoto zápasu jsme se dostali do vedení. To se nám bohužel nepodařilo udržet dlouho, a tak získal soupeř náskok pěti bodů, který si ohlídal až do poločasu. Třetí periodu začali lépe Chorvati a navýšili své vedení na deset bodů. My jsme bodovou ztrátu dotáhli a dvanáct vteřin před koncem byl rozdíl ve skóre pouhé dva body. Kvůli faulům a přesnosti domácích na čáře trestného hodu se nám bohužel nepodařilo dovést zápas do vysněného konce. Výsledné skóre – 90:84.

Tentokrát by mohlo být vše jinak. V Brně budeme mít výhodu domácího hřiště a doufejme, že se nám podaří vzít si výhru zpět. Tým mmcité+ Brno však bude v úterním zápase postrádat hráče Martina Vyroubala, který se stále potýká s problémy zad a zatím není jisté, zda nastoupí Sullivan s Tomancem.

„Osijek je tým, který hraje velmi agresivně jak v útoku, tak v obraně. Primárně se budeme snažit omezit naše ztráty a oplatit jim jejich tvrdost. Doufejme, že Sullivan a Tomanec budou schopni tento zápas hrát, oba dva mají lehká zranění. Samozřejmě je naší velkou motivací i fakt, že se jedná o středoevropskou soutěž a konkurenci. Nemáme mnoho času na přípravu, ale uděláme vše proto, aby byla co nejlepší,“ uvedl trenér Jakara. Nejen fanoušci doufají, že v úterý uvidí Briana Sullivana a kapitána Jana Tomance na hřišti, a ne na lavičce. Mladen Primorac se k nadcházejícímu utkánní vyjádřil takto: „Proti Osijeku jsme hráli náš první zápas v Alpe Adria Cupu a byl to velice těžký zápas. Jeden útok rozhodl o výsledku utkání. V úterý se klidně spokojím se stejným průběhem, ale jiným koncem – naší výhrou. Doufám, že Honza Tomanec bude hrát, protože když jsme kompletní, jsme favoriti v každém zápase.“ Jan Tomanec prodělal mírné zranění v sobotním utkání proti Děčínu, kde byl udeřen do obličeje a na hřiště se již nevrátil.

(Text: Jan Mazáč)