Už se to pomalu stává koloritem, že všechny naše zápasy se rozhodují až v poslední čtvrtině. Ani v Praze tomu nebylo jinak. Do posledního dějství jsme vstupovali za shodného stavu 53:53 a o vedení jsme se s USK přetahovali. Dvě minuty před koncem vedli domácí o 5 bodů, pak si dvakrát vzal slovo Kevin Mays a snížil na rozdíl jediného bodu. Když chybělo do konce utkání 14 vteřin, přečetl Radek Pumprla záměr soupeře, získal míč a připravil tak šanci pro Mladena Primorace, který ukázal, že tyhle koše má jako bývalý hráč USK stále v oku a rozhodl zápas tříbodovou střelou. Časomíra ukazovala čas 00:04.
Zapisujeme si první venkovní výhru v sezóně, USK jsme porazili 67:69.

I souboj střelců na Folimance byl v prvním poločase velmi vyrovnaný. V očekávaném střetnutí Sullivana s Petersonem o bod vedl Brian s 9 body. Na straně USK 10 bodů zapsal Raines, na naší v těsném závěsu za Brianem Mladen s 8 body. V poločase druhém však Peterson zaostal a vítězství v tomto minisouboji připadlo Sullivanovi, který si do statistik připsal 24 bodů.
Na doskoku se nejvýrazněji prosadili Primorac s Maysem, kteří v kombinaci s nastřílenými body dosáhli na double-double (Primorac 20 bodů + 11 doskoků, Mays 10 + 12).

Vyjádření trenérů:
Chris Chougaz (trenér USK Praha): „Koncovku jsme naprosto nezvládli. Měli jsme zatmění. Stav byl 67:62 a my jsme nemuseli již vůbec střílet. Stačilo držet míč a čekat na klakson. Místo toho jsme udělali ztráty a soupeři dali šanci na výhru. Ten toho využil a náležitě nás potrestal. Jsme nový a mladý tým, ale pro tohle není omluva. Musíme být mnohem lepší. Gratuluji Brnu.“

Dejan Jakara (trenér mmcité+ Brno): „V první řadě děkuji a gratuluji k dobrému utkání. Dívali jsme se na videa USK, byli velmi trpěliví. Myslím, že rozhodující bylo, že jsme dnes ztratili pouze sedm míčů. To nás brzdilo v Ostravě, Ústí i Svitavách. Většinou to bylo 18 ztrát. Samozřejmě v koncovce jsme měli štěstí.“