K utkání 4. kola Kooperativa NBL zajíždíme Ostravy, která má za sebou má soupeře z nejtěžších – v prvním kole se utkala s mistrem z Nymburka, v kole druhém hostila v regionálním derby Opavu a od obou protivníků schytala nálož nad 100 bodů. Plánované třetí kolo proti Pardubicím je přeloženo na listopad, a tak nás čeká už podruhé v řadě soupeř, který má na kontě o jeden zápas méně. A stejně jako Jindřichův Hradec je i Ostrava soupeřem, se kterým jsme se potkávali i v závěrečné části loňské sezóny – play-out, ve kterém jsme v obou vzájemých zápasech zvítězili (doma 83:81, venku 68:82).
Ostravští před sezónou posílili o střelecky velmi potentní srbské trio Stanojevič (proti Nymburku 16 b., proti Opavě 21), Stojačič (proti Nymburku 13 b., proti Opavě 20) a Blagojevič, které doplní pod košem Američan Woods a Izraelec Shoutvin. Sestavu cizinců v týmu pak uzavírá druhý z Američanů – Brian Bernardi.
Na soupisce českých hráčů bude Ostravě chybět Vojtěch Bratčenkov, který se pro letošek upsal Kolínu. Zkušenosti tak bude reprezentovat především centr Petr Bohačík, kterého bude následovat mládí v podobě Cholevy, Kelara, Jakubu, Medveckého, Klímka a také teprve 17letého Štěpána Svobody.
To všechno pod taktovkou trenérské dvojice Dušan Medvecký a Marek Stuchlý.

Ostrava po uplynulé sezóně přišla o všechny zahraniční akvizice a jednou z nich je i nově brněnský Kevin Mays, tak jsme se zeptali, co bude podle něj klíčem k úspěchu. „Každý rok je jiný, takže nemůžu srovnávat Ostravu, za kterou jsem hrál, s Ostravou, kterou jsme sledovali na videu. Myslím ale, že naším klíčem k úspěchu je být sami sebou a hrát spolu. Když bojujeme společně a naplno, je těžké nás porazit.“
Na tato slova navazuje i trenér Dejan Jakara: „Víme, že Ostrava hrála v prvních dvou kolech proti skvělým týmům, takže neukázali svůj skutečný potenciál. Navíc budou mít i domácí výhodu, takže se musíme po celou dobu hry držet našeho plánu. Pokud chceme zvítězit, musíme se vyvarovat velkých výkyvů, jakých jsme se dopustili v předcházejících utkáních se Slunetou  a Jindřichovým Hradcem.

Utkání začíná v 17:30 a vy jej můžete sledovat zde.