Do třetího kola Kooperativa NBL nastupujeme s bilancí 1:1 – po výhře na domácí palubovce proti Kolínu a po prohře v Ústí nad Labem přivítáme Lvy z týmu Basket Fio Banka Jindřichův Hradec.
Jihočeši byli v loňské sezóně naším častým soupeřem, utkali jsme se spolu nejen v základní části, ale i v nadstavbě a play-out.
Kapitán Jan Tomanec, mimochodem bývalý hráč Jindřichova Hradce, říká: „Jindřichův Hradec má českou osu týmu dlouho pohromadě a každý rok má  individuálně šikovné zámořské akvizice. Letos výsledky z přípravy napovídají, že opět vybrali dobře. My musíme využít domácího prostředí a přeci jenom ne ještě 100% souhry hostů. J. Hradec je typicky domácím družstvem, doma dokáže potrápit všechny týmy, ale venku se často hledají. Budou patřit k týmům, které chtějí do play-off a s takovými týmy musíme doma vítězit. Já doufám, že se nám to za podpory našich fanoušků podaří a udržíme si domácí neporazitelnost!“
A jeho slova potvrzují i statistiky vzájemných zápasů v uplynulé sezóně – v základní části i v play-out nás Lions na své domácí palubovce dokázali porazit (99:90, 79:68), my jsme kralovali na zápasech v Brně (93:89, 95:77). V závěrečných bojích v rámci play-out jsme však dokázali vyhrát obě utkání – venku (68:70) i doma (85:73).
O změnách ve složení našeho týmu jsme již informovali před minulými zápase, ale je dobré připomenout, že ani hosté nezaháleli a přes léto posílili. Lodivodem basketbalistů od Vajgaru zůstává Karel Forejt, jeho hrajícím asistentem je velezkušený pivot Stanislav Zuzák.  Jako první se k týmu připojil 24letý Martin Bašta, křídelním se zkušeností i z Brna, na pozici rozehrávače přišel Američan Danny Lawhorn Jr., na pozici dva přilákali jindřichohradečtí pardubického odchovance Lukáše Kantůrka.
Oproti hostujícímu týmu máme výhodu jednoho ostrého startu v KNBL navíc, jindřichohradečtí odložili domácí utkání s Pardubicemi bojujícími ve FIBA Europ Cupu z října na prosinec. V prvním utkání podlehli Lions Opavě a asistent trenéra Stanislav Zuzák ví, že na prohru musí tým reagovat: „Musíme se poučit z chyb z posledního zápasu s Opavou, který se nám vůbec nevyvedl. Víme, že Brno nebude lehkým soupeřem, ostatně jako žádný z dalších týmů ligy. Jdeme do toho s čistou hlavou, připraveni se porvat o první ligové vítězství a nechat na hřišti vše, co v nás je.“

Utkání se hraje ve středu 11. října v 19:00 a vstupenky si můžete zakoupit zde.