Novou sezónu KNBL jsme začali živě vysílaným domácím zápasem. Premiérové utkání proti týmu BC Geosan Kolín odehrál brněnský celek bez dvou zranených hráčů – Zdeňka Nehyby a Martina Vyroubala.

Duel Brna s Kolínem začal velice vyrovnanou první čtvrtinou. Skóre otevřel kapitán Jan Tomanec, který si připsal hned prvních deset bodů brněnského týmu. Po konci první periody byl stav 15:20 ve prospěch Kolína. Druhá čtvrtina by se dala přirovnat k jízdě na horské dráze. Vždy, když se Brňané přiblížili a vypadalo to, že by mohli vyrovnat rozdíl ve skóre, Středočeši začali opět rozdíl zvyšovat. V poločase hráči opouštěli palubovku za stavu 30:37.

Po poločasové přestávce se během čtyř minut podařilo týmu mmcité+ stáhnout rozdíl na pouhé tři body. Tento stav ale dlouho neudrželi. Záblesk naděje se objevil devět vteřin před koncem třetí periody, kdy brněnský rozehrávač Jan Kozina získal míč a následně byl faulován v protiútoku. Bylo vidět, že Jihomoravané v sobě probudili skrytou energii. Po třetí čtvrtině, která skončila stavem 41:49, se začalo utkání obracet. V prvních třech minutách se rozdíl ve skóre snížil na tři body a zbytek zápasu byl velmi vyrovnaný. Necelé tři minuty před koncem se body na obou stranách vyrovnaly a za stavu 59:59 začalo přetahování o vítězství. Brněnským basketbalistům se koncovka vydařila lépe a svůj první zápas v sezóně tak vyhráli. Konečný výsledek – 64:61.

mmcité+ Brno doprovázela celý zápas špatná střelecká úspěšnost (zejména za dva body), kterou se podařilo zlepšit až v poslední čtvrtině. Do konce třetí periody Brňané stříleli z pole s 31% úspěšností. Ke konci utkání se zvýšila na 37 %.

Nejlepším střelcem domácích byl kapitán Jan Tomanec se 17 body. Desetibodovou hranici překročili také Kevin Mays s 13 body a Jan Kozina s 11 body. 9 bodů zaznamenal Mladen Primorac a Brian Sullivan přidal 7 bodů.

Další zápas nás čeká v neděli 8.10.2017 v 17:00. Jedná se o první venkovní utkání, ve kterém se střetneme s týmem Sluneta Ústí nad Labem.

(Text: Jan Mazáč)