V pondělí 25. září jsme zahájili naše účinkování v mezinárodní soutěži Helios Alpe Adria Cup, a to utkáním v Chorvatsku proti týmu KK Vrijednosnice Osijek. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě šňůrou 6 bodů a ujali se vedení 0:6. Soupeři se však podařilo srovnat a vytvořit si mírný náskok 3 až 5 bodů, který si udržel až do konce poločasu. Do druhé půle vstoupili lépe domácí a jejich náskok se v jedné chvíli zvýšil až na 10 bodů a my jsme museli opět dotahovat. To se podařilo a 12 vteřin před koncem poslední čtvrtiny jsme snížili na rozdíl pouhých 2 bodů. Vinou několika faulů a proměněných trestných hodů soupeře jsme nakonec prohráli 90:84.

V sestavě chyběli léčící se Zdeněk Nehyba, Zurab Kereselidze a Martin Vyroubal.

Naším nejúspěšnějším střelcem byl Brian Sullivan, který zapsal 28 bodů a k nim přidal 8 doskoků. Stejný počet doskoků a 15 bodů k tomu zaznamenal Mladen Primorac. Druhý podkošový hráč – Jan Tomanec bodoval 21 body.
Nejproduktivnějším hráčem na straně Osijku byl Jimmie Taylor s 27 body.

„Před zápasem jsme věděli, že Osijek hraje doma velmi dobře a že mají tým složený jak z mladých talentovaných hráčů, tak i z těch zkušenějších, kteří za sebou mají účinkování v evropských pohárech. Celkově jsme předvedli dobrý výkon, udělali jsme nějaké chyby v obraně, které nás nakonec připravily o dobrý výsledek. Hráči jsou bohatší o evropskou zkušenost, o které jde podle mě v Alpe Adria Cupu především. Musíme pokračovat a věřit tomu, co děláme,“ řekl po zápase k premiérovému výkonu v poháru hlavní trenér Dejan Jakara.

Foto: FB KK Vriejednosnice Osijek