Další přípravné utkání, tentokrát proti Kolínu, jsme sehráli na netradiční půdě. Medvědi nás z důvodu rekonstrukce  své domácí haly pozvali do Poděbrad. Tam jsme zamířili v nekompletní sestavě, kromě Zdeňka Nehyby, který stále doléčuje zranění kotníku, na soupisce nefigurovali Honza Tomanec a Brian Sullivan, oba taktéž lehce zranění.
Utkání původně mělo znamenat ostrou generálku na první kolo Kooperativa NBL, které sehrajeme v pondělí 2. října v 17:00 a to před kamerami České televize. Takto trenér Jakara musel hýbat sestavou a první velkou minutovou porci nadělil Viktoru Vašátovi.

Do utkání jsme vstoupili dobře, prvních pět minut jsme věděli, co na soupeře hrát. Pak se ale kolínští probudili a na jejich nástup jsme nedokázali zareagovat. Výsledkem bylo vedení “domácích” o 20 bodů, které si s sebou v poločase odnesli do šatny. Ve druhém poločase jsme dokázali zabrat a na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali už jen o 6 bodů.  V poslední čtvrtině jsme už nesnížili, naopak se domácí opět zlepšili a zvítězili 88:72.

Mezi nejlepšími střelci na straně Brna byli Radek Pumprla (18 b.), Mladen Primorac (16 b.), Kevin Mays (14 b. + 9 doskoků) a Marián Hrabovský (11 b.). Oproti poslednímu utkání proti Šenčuru jsme se výrazně zlepšili v trestných hodech (29/34).
Na straně Kolína zaznamenali nejvíce bodů Lee Skinner (17 b. + 7 doskoků) a Petr Dokoupil (14 b.)