Trenérské duo Jakara a Vaněk před dnešním přípravným utkáním proti slovinskému Šenčuru oznámili konečné složení týmu pro nadcházející sezónu. Sestavu skládající se z trojice rozehrávačů – Koziny, Kereselidzeho a Sullivana, křídelníků Hrabovského, Nehyby, Mayse, Pumprly a Jedovnického a pivotů Primorace a Tomance doplní na pozici třetího pivota Viktor Vašát a křídlo Martin Vyroubal.
První jmenovaný, 207 cm vysoký centr Viktor Vašát přestoupil do Brna od prostějovských Orlů: Jsem rád, že mohu být součástí tohoto týmu. Je tu dobré zázemí, dobrý kolektiv a trenéři, kteří mi umožní basketbalově růst. Navíc budu v Brně studovat, takže mmcité+ je jasná volba. Je to pro mě velká výzva a doufám, že se v KNBL prosadím a pomůžu týmu,říká ke svému novému angažmá Vašát.
Martin Vyroubal hájil v loňské sezóně barvy prvoligových Šlapanic, a to poté, co se loni do sestavy mmcité Brno nevešel. Letos důvěru trenéra Jakary dostal a velmi si jí cení: „Jsem velmi rád, že jsem dostal možnost stát se součástí týmu. Pevně věřím, že se během této sezóny co nejvíce herně posunu a projevenou důvěru trenérovi na hřišti vrátím.“

Hlavní trenér Dejan Jakara hodnotí přístup obou basketbalistů k práci velmi kladně: „Viktor i Martin předvedli velký zápal a tvrdou práci. Oba svými kvalitami zapadají do našeho týmu. Jsou to mladí hráči s talentem, který bychom rádi rozvíjeli. My jako klub budeme dělat vše, co bude v našich silách, abychom těmto hráčům zajistili dobré podmínky pro jejich rozvoj, ale koneckonců to záleží hlavně na nich, jakou cestu si zvolí. Musí pochopit, že jen souvislá tvrdá práce přináší dobré výsledky.“

Naopak tryoutem neprošel Robert Hlaváček, který však s týmem bude i nadále trénovat a sbírat zkušenosti. „Máme výborného trenéra a skvělé zázemí. Být 13. hráčem je pro mě velká motivace se zlepšovat a dokázat, že v nevyšší soutěži mám své místo. Sezóna je dlouhá, doufám, že se mi v jejím průběhu podaří probojovat se do rotace týmu,“ zdůvodňuje Hlaváček své rozhodnutí u týmu zůstat.