Brněnští basketbalisté se 11. září v rámci šestého již ročníku Aqualand Cupu vydali do Pasohlávek. Tato akce s heslem „Trochu v tom plaveme“  pro děti z diagnostických ústavů, dětských domovů a chráněných bydlení se pod taktovkou Diagnostického ústavu pro mládež Brno a Aqualandu Moravia koná dvakrát ročně a tým mmcité+ Brno zatím nechyběl ani na jednom z ročníků.

Akce je určena primárně dětem, které se proti sobě utkají v několika týmových disciplínách, přičemž každému družstvu pomáhají dva profesionální sportovci.
„Akce se účastní v největší míře sociálně znevýhodněné děti, věk nehraje roli, byť je složité soutěže nastavit pro věkově smíšený kolektiv. Ale ono vlastně nejde až tak o vyhrávání, jako spíše o prožitek,“ popisuje princip akce její organizátor Aleš Kočvara z Diagnostického ústavu pro mládež Brno. „Co se týká sportovců, oslovili jsme všechny kluby z Unie sportovních klubů města Brna,“ dodává. Kromě našich basketbalistů se zúčastnily např. brněnské basketbalistky či volejbalistky z VK KP Brno.
Úkoly byly zaměřeny především na rozvoj týmového ducha a na motivaci, děti navíc vidí pozitivní vzory, vidí, že má smysl investovat úsilí do nějaké činnosti. „Příběh typu potkal jsem Křemena a změnil se mi život samozřejmě nemám, ale pozitivních zpětných vazeb mám opravdu mnoho, jednu z nejcennějších např. od dětí s vadou sluchu.“
Kromě dětí z Brna se akce účastní kolektivy z různých míst napříč republikou – z Ostravy, z Černovic u Tábora nebo třeba několikanásobní vítězové poháru z Nového Jičína. „Velkou radost máme také z účasti školy pro děti s vadou sluchu z Valašského Meziříčí,“ dodává Kočvara. „Na závěr musím zmínit, že tuto akci můžeme pořádat především díky velké vstřícnosti Aqualandu Moravia. Samozřejmě by to nešlo bez dobrovolníků, kterých je na každou takovou akci potřeba kolem třech desítek. I my se samozřejmě potýkáme, stejně jako ostatní pořadatelé podobných akcí, s financováním, takže jsme rádi za ty, kteří nám s realizací pomohou,“ uzavírá hodnocení Aqualand  Cupu Kočvara.