Tradiční souboj na netradičním místě. I tak by se dalo popsat sobotní utkání, které v rámci mezinárodního turnaje O pohár města Hodonína sehrajeme s týmem z Ústí nad Labem.
Sobotní program turnaje, který nabídne nejen soutěže ve smečování a házení trojek či dovednostní soutěže pro děti za účasti hráčů právě z obou zmíněných týmů, vyvrcholí v 18:00 vzájemným přátelským utkáním. To však neznamená, že bude brněnský celek brát tento zápas na lehkou váhu.  „Každý zápas bereme vážně. Nezáleží na tom, kdy a proti komu hrajeme,“ říká brněnský trenér Dejan Jakara a dodává: „Všechna utkání mají také svůj specifický význam. V některém otestujeme dané hráče, jak reagují v různých situacích, v některém zase chceme zjistit, jak jistý taktický prvek funguje. Podle toho můžeme naplánovat další rozvoj.“ Vždy je co zlepšovat a říká se, že obrana vyhrává zápasy. S tímto výrokem souhlasí i Jakara: „Musíme zlepšit obranu, takže to je jeden z bodů, na které se budeme soustředit nejen v sobotu proti Ústí, ale i v dalších zápasech.

V loňském ročníku soutěže Kooperativa NBL jsme se Slunetou sehráli celkem čtyři vzájemná utkání, ve kterých se třikrát radovali z výhry ústečtí, byť v tom předposledním jsme se ve vedení vyrovnaně střídali a v podstatě do závěrečné sirény nebylo jasné, kdo přetáhne štěstěnu na svoji stranu. Nakonec však zvítězilo Ústí těsně o rozdíl jednoho dvoubodového koše.
Nový ročník však pro oba oddíly znamená nový tým. Na obou střídačkách se udály zásadní změny v kádru, a to zejména v angažmá cizinců.
V Brně se prostřídali Američané – Turmana a Warea střídají Mays se Sullivanem. Křídelník Kevin Mays převléká dres pouze v rámci české ligy – přichází z NH Ostrava, rozehrávač Brian Sullivan se stěhoval z německého Hanau. Na postu pivota v Brně zůstal Jan Tomanec, kterého v sestavě doplnili Chorvat Mladen Primorac, jenž už českou ligu dobře zná – loni působil v USK Praha, a urostlý mladík Viktor Vašát, původem Orel z Prostějova. Křídla pak posílil Martin Vyroubal, který s týmem trénoval už před loňskou sezónou. Nakonec však neprošel tryoutem a i letos ho ještě čeká hodně práce – spolu s Vašátem se budou i v tomto utkání ucházet o zařazení do konečné sestavy pro nadcházející sezónu.
Také trenérské duo prošlo obměnou, hlavním trenérem Brna se stal Slovinec Dejan Jakara, jeho asistentem nymburský rodák Martin Vaněk.

K týmu Slunety Ústí n. l. se v létě jako první připojil křídelník Donald Lee Robinson, který v sezóně 2014/15 oblékal dres jindřichohradeckých lvů. Pak odešel na zkušenou do Maďarska, odkud se nyní vrací do české ligy. Druhým přírůstkem modrožlutých je Spencer Svejcar, americké křídlo, které do Ústí přiletělo z americké univerzitní NCAA2. Z americké univerzitní ligy, tentokrát NCAA, dorazila ještě jedna posila na post křídla, a to Joshua Treadwell.
Od našich východních sousedů se na severozápad Čech přestěhoval rozehrávač Evan Singletary, který na Slovensku nastupoval za Iskru Svit, a sestavu pivotů Slunety posílil 208 cm vysoký kanadský centr Josh Wolfram, který do Česka přichází ze své první profesionální štace ve švédském Umeå.
Na trenérském postu zůstává jako hlavní trenér Antonín Pištěcký.