V sobotu 9. září se v areálu Kraví hory v Brně opět uskuteční Den náborů. Jde o akci, na které brněnské sportovní kluby nabízejí dětem možnost vyzkoušet si konkrétní sport na vlastní kůži a vybrat si, kterému sportovnímu odvětví se budou věnovat. Letos bude svou nabídku prezentovat na 78 sportovních oddílů, prezentace budou probíhat jak na souši, tak na vodě, takže si děti budou moci vyzkoušet např. i synchronizované plavání.

Časný zářijový termín nebyl vybrán náhodou. Jak řekl první náměstek primátora města Brna Petr Hladík: „Na začátku září se děti zapisují do kroužků, takže děláme Den náborů, aby se všechny sporty mohly představit a děti se zapsaly do jednotlivých klubů podle toho, k jakému sportu inklinují.“

Kromě „běžných“ a dobře známých sportů, jako jsou lední hokej, fotbal, basketbal, volejbal, florbal či baseball, se dětem představí i sporty méně tradiční, jako je synchronizované plavání, workout, bojové sporty, headis, hasičský sport, cvičení pro rodiče s nejmenšími dětmi či pro Brno nepříliš typický biatlon.

Více informací naleznete na webu Dne náborů nebo na Facebooku.

(
Zdroj: Brněnský deník)