Během uplynulého víkendu jsme se zúčastnili basketbalového turnaje, který se pod názvem Memoriál Karla Vilíma hrál letos už pátým rokem. V rámci něj jsme se střetli se soupeři z Rakouska, Slovenska a České republiky.

Do turnaje jsme vstoupili páteční prohrou 71:76 s rakouským týmem BK Dukes Klosterneuburg. Ani přes výborný bodový příspěvek Briana Sullivana (29 b.) Kevina Mayse (14 b.) jsme vévody z Klosterneuburgu nedokázali porazit.
Zbytek třídenního turnaje pro nás byl úspěšnější. V sobotu jsme porazili MBK Baník Handlová 92:84. Nejlepšími střelci byli opět Američané Sullivan (29 b.) a Mays (20 b), ale neztratili se ani desetibodoví Zdeněk Nehyba (18 b.) a Honza Tomanec (14 b.).
V neděli jsme nastoupili proti domácímu Zlínu, nad kterým jsme zvítězili 79:57. V tomto utkání se střelecky prosadili téměř všichni hráči. “Hattrick” v úspěšnosti završil Brian Sullivan (24 b. + 10 doskoků), následoval jej nováček, kterého v sestavě teprve zkoušíme, Viktor Vašát s 13 body, Honza Tomanec a Zurab Kereselidze přidali shodně po 10 bodech a v těsném závěsu za nimi byl se 7 body Kevin Mays, který navíc podpořil týmový výkon 10 doskoky. Dále bodoval Michal Jedovnický, Zdeněk Nehyba, Martin Vyroubal, jenž je stejně jako Vašát v týmu na “zkušební” dobu, a Marián Hrabovský a Honza Kozina.

V turnaji jsme celkem získali 2 výhry ze 3 zápasů, shodný počet výher zaznameli i oba naši zahraniční soupeři (Klosterneuburg porazil nás a Zlín, Handlová porazila Zlín a Klosterneuburg), následovalo tak velké počítání, z něhož jsme vyšli jako stříbrní na 2. příčce za Rakušany. Třetí příčku obsadila Handlová a poslední skončili pořadatelé ze Zlína.

Tento turnaj pro nás znamenal dobrou možnost zkusit různé varianty sestav a dát příležitost všem hráčům. Příští zastávkou pro nás bude Hodonín, kde v sobotu 9. září od 19:00 sehrajeme utkání s naším ligovým soupeřem z Ústí nad Labem. Hodonín není daleko, proto zveme všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit!

Foto: Milan Mikšo Mikšík/FB