Víte, jak se to říká? S chutí do toho, půl je hotovo. Po basketbalových prázdninách, kdy si hráči užívali zaslouženou dovolenou, doháněli studijní povinnosti a věnovali se individuálním tréninkům, jsme začali trénovat společně a budovat tým pro příští sezónu. Tým nejen hráčský, ale i realizační.

Dalo by se říct, že hlavním mottem nadcházející sezóny je „Mládí vpřed!“ Nejenže  pokračujeme ve filozofii budování týmu složeného převážně z mladých hráčů, ale výrazně omladil také realizační tým.

Jak už jsme avizovali, post hlavního trenéra obsadil 31letý Slovinec Dejan Jakara. První tréninky hodnotí kladně: „Jsem opravdu spokojený s nasazením všech hráčů. Hned od začátku bylo vidět, jak moc se chtějí posunout dál. Jejich nadšení a cílevědomost je potřeba udržet během celé letní přípravy tak, abychom vstoupili do nové sezóny připraveni. “ Jeho asistent, dvaadvacetiletý nymburský rodák Martin Vaněk ještě v loňské sezóně jako hráč hájil barvy druholigových Šlapanic. V této sezóně bude sbírat cenné zkušenosti s vedením týmu. „Dejan je energický trenér, všichni se učíme jeho herní filozofii. Myslím, že se toho od něj hodně naučím,“ říká k působení ve dvojici s Jakarou Vaněk.

Jakaru s Vaňkem čeká v následujících týdnech náročný úkol – doplnit tým o další hráče na dosud neobsazených postech.  Po loňské vysoké fluktuaci zahraničních hráčů jsme se pro tuto sezónu rozhodli, že jádro týmu bude tvořeno českými hráči, kteří v klubu působili již v minulé sezóně. Ty už doplnil na postu rozehrávače Američan Brian Sullivan. „Ještě postrádáme hráče zejména na post pivota, ale předpokládám, že naše sestava již bude co nevidět kompletní,“ přiblížil další obsazování postů Dejan Jakara.

Znatelnou změnu pocítilo také samotné vedení klubu. Novým manažerem klubu se stal Filip Jimramovský, bývalý hráč mmcité Brno, kterého v minulé sezóně postihlo vážné zranění achillovy šlachy, jež se mu nepodařilo doléčit tak, aby se mohl vrátit do vrcholového basketbalu. Filip kromě kompletní agendy týmového manažera přebere i převážnou část povinností generálního manažera Martina Pavelce, který se v této sezóně bude věnovat i jiným projektům.
„Brněnskému basketbalu jsem se v posledních letech věnoval opravdu intenzivně a plné fungování je časoprostorově velmi náročné, proto když se mi naskytla příležitost vstoupit do jiných projektů, rozhodli jsme se s vedením většinu mých povinností postupně převést na svého nástupce Filipa Jimramovského. V klubu budeme v následující sezóně fungovat v jakémsi tandemu, kde já budu zastávat roli především Filipova poradce a pomáhat v oblastech, které nejdou tak rychle převzít. Věřím, že mládí nového realizačního týmu a jejich nadšení pro basketbal přinese do klubu pozitivní změny,“ uvedl ke změnám na manažerských postech generální manažer Martin Pavelec.