Jmenuje se Brian, je mu 24 let, měří 183 cm a do Brna přichází z německého druholigového týmu Hebesien White Wings Hanau posílit skupinu rozehrávačů. Seznamte se.

Briane, do Brna přicházíš z Německa. Umíš německy?
„Ano. Studoval jsem němčinu na škole a minulá sezóna v Německu mé němčině hodně prospěla.“

Jaká byla tvoje motivace k přestupu do Brna?
„V Hanau jsem byl spokojený, ale když jsem mluvil s Dejanem a slyšel jsem o Brně a zdejším týmu, věděl jsem, že tady chci hrát.“

Co víš o České republice a českém sportu? Negoogluj, buď upřímný, prosím 🙂
„Moc toho nevím, ale hrál jsem za Davidson college, měli jsme tam dva hráče z České republiky. A vím, že Česká republika má bohatou basketbalovou minulost.“

Víme, že ses před pár týdny oženil. Tvoje žena přijede do Brna s tebou. Jak se těší do Česka? Má nějaké plány, co tady bude dělat?
„Moje žena je velmi nadšená z toho, že se stěhujeme do Brna. Je food & travel blogerka, takže se těší, až pozná českou kulturu a české jídlo a bude je sdílet s ostatními!

(Pozn. aut.: Emily Sullivanovou a její poznatky z českých památek a kuchyní můžete sledovat na Instagramu pod nickem @nutrititarian.)

Četli jsme o tvém projektu Sullivan Hoops. Zdá se, že máš jasné plány, co dělat po ukončení kariéry. Chceš být trenérem?
„Sullivan Hoops je pro mě a mé bratry velkou zábavou. Učíme mladé basketbalisty střeleckým dovednostem. Miluju basketbal, takže až jednou skončím s hraním, určitě zůstanu u tohoto sportu.“

A věnoval ses někdy i jiným sportům?
„Spolu s basketem jsem hrál i fotbal, dodnes jsem velkým fanouškem fotbalu a velmi bedlivě tento sport sleduji.“

A na závěr tradiční vzkaz pro fanoušky!
„Už se nemůžu dočkat, až začneme!“