Ačkoli mohou mít basketbaloví fanoušci pocit, že se od ukončení sezóny v klubu nic moc velkého neděje, opak je pravdou. Přípravy na novou sezónu vrcholí, zajišťujeme realizační tým, probíhají jednání s partnery, ladíme smlouvy s hráči a v neposlední řadě také seznamujeme s chodem klubu nového trenéra Dejana Jakaru, který v uplynulých dnech navštívil Brno, aby se poznal se základem týmu pro příští sezónu, zaměřil se na doplnění kádru a stanovil hráčům tréninkový plán na léto.

Ohledně změny trenéra panuje mezi fanoušky mnoho teorií a názorů, zda byl tento krok oprávněný či nikoli. „Je pravda, že výsledky zápasů na konci sezóny byly dobré, 9. místo v tabulce hodnotíme víceméně kladně, ale uplynulou sezónu musíme hodnotit jako celek, tedy už od letní přípravy. Na začátku sezóny jsme si stanovili nějaký cíl, kterým byla především stabilizace týmu a koncepční přístup. Na to jsme uvolnili poměrně štědré finanční prostředky, které dle našeho mínění nebyly využity efektivně. Trenér Zoran Helbich byl ve své pozici hlavního trenéra a zároveň sportovního manažera zodpovědný nejen za herní výsledky, ale také za složení týmu, to znamená nákup hráčů a jejich pracovní podmínky. Kvůli velké fluktuaci hráčů během téměř celé sezóny se tým stabilizovat nepodařilo, což se podepsalo na náladě týmu a herních výsledcích. Proto jsme se rozhodli hlavního trenéra po sezóně odvolat, z těchto zkušeností se poučit a pro sezónu 2017/18 si stanovit jiná pravidla pro vedení týmu,“ vysvětluje změnu trenéra předseda představenstva klubu Ctirad Nečas.

Základní stavební kameny koncepce práce týmu zůstávají stejné i do další sezóny, bude však kladen větší důraz na její dodržování. „Hledali jsme trenéra, který bude chtít pracovat s mladými hráč tak, aby jim dodal svým přístupem sebevědomí, aby pod jeho vedením maximálně rozvinuli svůj potenciál. Chceme tým postavit na českých hráčích, které doplníme ideálně dvěma až třemi zahraničními hráči. S Dejanem jsme o těchto možnostech dlouho mluvili a jsme přesvědčeni, že to může dokázat. Jeho mladý věk v tomto aspektu vnímáme jako velkou přednost,“ zdůvodňuje generální manažer Martin Pavelec výběr mladého Slovince.  Tým se tak kromě zkušených opor Michala Křemena a Honzy Tomance bude v nadcházející sezóně spoléhat také na Honzu Kozinu a Radka Pumprlu, větší prostor k nabírání zkušeností přímo ve hře by měl dostávat i rozehrávač Zurab Kereselidze. „S dalšími hráči aktuálně probíhají jednání o možné spolupráci. O každém doplnění kádru budeme fanoušky informovat na webových stránkách a sociálních sítích,“ nastiňuje Pavelec fázi, ve které se budování týmu právě nachází.

Komunikace s fanoušky je další oblastí s velkými možnostmi na zlepšení. „Jakkoli se naše komunikace s fanoušky za poslední sezónu zlepšila, stále vidíme a objevujeme nové možnosti, jak se veřejnosti přiblížit. V minulé sezóně jsme spustili nový web, na kterém budeme stále pracovat, aby obsahoval všechno, co fanoušci hledají, zejména chceme přidat fanshop, ve kterém naši příznivci najdou přehled všech propagačních předmětů, které nabízíme (a jejich nabídku chceme rozšířit), včetně zápasových dresů. Na základě toho bude možné si veškeré předměty rezervovat k vyzvednutí na našich zápasech,“ seznamuje fanoušky s novinkami PR pracovník Ondřej Suchý.  „Dále bychom rádi ukázali publiku, že všichni členové našeho týmu, ať už hráči, nebo realizační tým, jsou živí lidé z masa a kostí, na které si můžou „sáhnout“, proto bychom v průběhu roku rádi uspořádali několik akcí pro fanoušky, a kromě toho hledáme i způsob, jak se zapojit do nějaké dobročinnosti tak, aby to mělo skutečně smysl,“ dodává Suchý.  

Pokračovat chce klub také v nastavené spolupráci s Fakultou sportovních studií, na které od předcházející sezóny nově sídlí.  Studenti různých oborů mohli během celé sezóny nahlédnout do zákulisí chodu profesionálního sportovního klubu. „I v letošní sezóně rádi přivítáme do realizačního týmu studenty, kteří si u nás budou chtít splnit odbornou praxi, stejně tak předpokládáme vzájemnou spolupráci v rámci některých vyučovacích předmětů. V minulé sezóně studenti např. zajišťovali vedení tréninků zaměřených na kompenzační cvičení a členové realizačního týmu se naopak aktivně účastnili přednášek a seminářů pro studenty,“ shrnuje spolupráci s fakultou Martin Pavelec. „Stejně tak budeme rádi, když se nám ozvou zájemci z řad studentů nebo našich fanoušků, kteří by se rádi podíleli na zajištění domácích zápasů,“ doplňuje.

Na hráče i fanoušky čeká s novou sezónou velká porce novinek, některé věci však klub měnit nehodlá. „Věci, které fungovaly, měnit nechceme, i proto bychom rádi pokračovali v kvalitních komentovaných on-line přenosech prostřednictvím TVCOM.cz. Spokojení jsme i s prací fotografa Honzy Russnáka, jehož fotky jsou úspěšné i mimo klubové pole. V dalších věcech jsme nyní ve spojení s některými partnery či sponzory a věříme, že se domluvíme na spolupráci,“ uzavírá téma letních příprav na novou sezónu Martin Pavelec. Ale jen pro tuto chvíli, protože další novinky jsou již v dohlednu. Sledujte náš web a Facebook!