Zásadní změna v basketbalovém klubu mmcité+

Po uplynutí sezóny 2016/2017 se vedení klubu mmcité+ rozhodlo pro důležitou obměnu na trenérské pozici.  Hlavního trenéra Zorana Helbicha nahradí 31letý slovinský kouč Dejan Jakara.  Ten dosud pracoval jako asistent hlavního trenéra týmu Bc Helios Domžale, vítěze nejvyšší mužské basketbalové soutěže ve Slovinsku v roce 2016.  I přes svůj věk má již zkušenosti nejen z nejvyšší slovinské soutěže, ale také z FIBA Champions League.  Basketbalové znalosti získával mimo jiné i za oceánem. Tam se zúčastnil trenérského campu Boba McKillopa, působícího na Davidson College, ze které odešel do NBA dvojnásobný MVP soutěže Stephen Curry.

Jsem velice rád za tuto příležitost, protože Brno je klub s bohatou historií, a pro mě je čest zde trénovat. Naším cílem pro další sezónu je obhájit pozici v nejvyšší basketbalové soutěži mužů a zapojovat mladé hráče do hry více, než tomu bylo v předchozích letech,“ říká Jakara o svém novém angažmá.  Při jednáních s vedením klubu prezentoval svoji vizi, jejíž podstatnou součástí je práce s jednotlivými hráči, s důrazem na zlepšování individuálních dovedností a fyzické zdatnosti s cílem dosáhnout jejich co nejširšího zapojení do herní praxe, a to již v průběhu základní části soutěže.

Těšíme se na spolupráci s Dejanem a doufáme, že se nám společně podaří dosáhnout daných cílů pro příští sezónu. Chceme také poděkovat dosavadním trenérům za odvedenou práci a popřát jim mnoho úspěchů do jejich další trenérské kariéry.