Společně, ne vedle sebe !

Ve dnech 24. až 29. června se město Brno a celý Jihomoravský kraj s ním promění v dějiště Her VIII. Letní olympiády dětí a mládeže 2017.
Kraj i město budou hostit téměř 4 700 mladých sportovců – olympioniků, reprezentantů všech krajů České republiky, jejich trenérů a vedoucích. Do jihomoravské metropole se sjedou ti nejlepší mladí sportovci, špičky ve svých disciplínách, z celé republiky. Budou usilovat nejen o vítězství, ale i o pokoření svých osobních rekordů.

Slavnostní zahájení dětských olympijských her proběhne na brněnském výstavišti a nabídne výjimečnou podívanou a atmosféru srovnatelnou s regulérními Olympijskými hrami. Diváci budou svědky všech tradičních olympijských rituálů od nástupu krajských výprav, vztyčení olympijské vlajky, přes zaznění české hymny, složení slibu až po zapálení olympijského ohně.

Mladí sportovci – olympionici ve věku 9 až 17 let se na brněnských sportovištích utkají v celkem 22 sportovních odvětvích (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové bruslení, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání – handicapovaní sportovci, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a jedné kulturní soutěži (krátký film a video). Připraveno je pro ně 30 sportovišť po celém Brně (např. Výstaviště – pavilon H, hala Univerzitní kampus MU, Městská sportovní hala, městský plavecký stadion Lužánky a další).

Výprava Jihomoravského kraje, pořadatele Olympiády dětí a mládeže (ODM) 2017, čítá 330 členů a patří k nejsilnějším výpravám. I přesto, že v letošním roce bude konkurence velká, výprava Jihomoravského kraje by chtěla opět získat prvenství v soutěži krajů, které získala naposledy v roce 2011.

Mottem Olympiády dětí a mládeže 2017 je Společně, ne vedle sebe! Protože ačkoliv jsou sportovci v závodu navzájem rivaly, ve volném čase je mnohdy pojí přátelství. A ve finále spolu sdílejí radost z vítězství, jeden druhému pomáhají a motivují se.

Věříme, že letošní ročník bude právě ve znamení sounáležitosti mezi sportovci, jejich trenéry, pořadateli i návštěvníky.

Tisková zpráva k celé akci zde.