Vítězné domácí loučení

Poslední domácí zápas v této sezoně jsme sehráli proti týmu Lions Jindřichův Hradec. Srovnány bodově usilovaly oba celky o dobrou výchozí pozici před posledním kolem a tím pádem o možnost skončit celkově na 9. místě tabulky.

Početná marodka pustila na hřiště znovu pouze 8 našich hráčů, k dispozici nebyli Ivan, Mario, Michal J. a Filip.

První poločas byl velice vyrovnaný, zpočátku měli navrch hosté, před pauzou jsme si však vedení vzali na svou stranu my.

Rozhodující fází se ukázala třetí čtvrtina, ve které jsme předvedli několik opravdu hezkých akcí, dobře jsme bránili, vyhráli ji o 15 bodů, takže zápas mohli na obou stranách dohrávat mladí hráči, kteří určitě nezklamali.

Střelba byla znovu dobře rozložena na celý tým: Honza T. 20 bodů, Michal K. 16 + 9 doskoků + 8 asistencí, Ermin 13, po 10 CJ (+ 9 doskoků) a Radek (+ 7 doskoků a 5 asistencí), 9 přidal Zdeněk, 4 body zavěsil Honza K., 3 body zaznamenal Zurab.

Za Lions 20 bodů Brooks.

Statistiky: střelba za 2 body 23/39 (59 %) x 18/42 (43 %); za 3 body 7/19 (37 %) x 8/24 (33 %); TH 18/30 (60 %) x 13/21 (62 %); doskoky 41-37; asistence 20-5; ztráty 19-18; zisky 10-9; bloky 3-1

mmcité Brno – BK Lions Jindřichův Hradec 85 – 73 (22-24,26-21,25-10,12-18)

Vyjádření trenérů

Karel Forejt (BK Lions JH): „Gratuluji Brnu k vítězství, poslední utkání hraje velice dobře, má vůli udělat co nejlepší výsledek. Mladí hráči chytli šanci a bojují, což je dobře. Do utkání jsme dobře vstoupili, bohužel brzy se ukázalo, že nejsme dost důrazní, chtěli jsme bránit své vymezené území, v čemž jsme byli velice chabí, naši podkošoví hráči dostali od těch brněnských lekci. Vzhledem k tomu, že zítra odlétají, se asi už viděli v letadle. Pozitivem je, že se na hřiště dostali mladí jidřichohradečtí hráči, a nezklamali, výsledek je pro nás docela milostivý.”

Zoran Helbich (mmcité Brno): „Děkuji za blahopřání, a zároveň se omlouvám kouči hostí, že jsem neopětoval nasazení mladých hráčů na palubovku ihned, což je normálně mezi trenéry běžná praxe, ale máme svoje cíle a chtěl jsem zkontrolovat zápas. Myslím, že vítězství je zasloužené, první půli jsme se trochu trápili, v obraně se dařilo mladým hráčům, ukázali velkou vůli, starší hráči kontrolovali vývoj, ze začátku Ermin, po půli Honza Tomanec a Michal Křemen. Chceme vyhrát skupinu play-out. Děkuji fanouškům a všem, kteří nás podporují, a věřím, že to tak bude i v budoucnu.”

Záznam TK zde, celé utkání zde.

Úplně poslední zápas sezony 2016/2017 sehrajeme v pátek 5. 5. na palubovce Prostějova, rádi vás tam uvidíme, pokud se rozhodnete podpořit mmcité Brno i při venkovním utkání. Za dnešek děkujeme a přejeme všem hezký prodloužený víkend!