Zápasový režim středa-sobota hrne utkání v rychlém sledu, a tak jsme znovu navštívili Jindřichův Hradec, který jsme na jeho palubovce letos zatím nedokázali skolit. Vítězství zaručovalo každému z týmů klidnější spánek před závěrečnými boji ve skupině play-out, proto se dalo očekávat vyrovnané a dramatické utkání.

Znovu jsme postrádali Ivana, jehož neopouštějí potíže se zády, Filip je na marodce dlouhodobě, Kevin je doma ve Státech.

Střetnutí začaly oba týmy opatrně, v první čtvrtce moc košů nepadlo. Nám však vyšlo druhé dějství, podařilo se nám domácím poodskočit a vedli jsme v poločase o 7 bodů.

Naopak, třetí čtvrtina střelecky moc nevyšla, zaznamenali jsme pouhých 9 bodů, díky dobré práci v obraně jsme si nadále udržovali mírný náskok. Přežili jsme i kritické chvíle 2 minuty před koncem, kdy se domácí poprvé dostali přes nás, vzali jsme si vedení zpět a díky takticky dobře zvládnuté koncovce jsme už zápas nepustili.

Střelcem a hráčem zápasu byl dnes Mário, který zaznamenal 19 bodů, standardně dobrý výkon podal Michal K. s bilancí 14 bodů, 6 doskoků a 5 asistencí, stejný poměr bodů a doskoků zapsal i CJ. I přes bolestivě naražené koleno připojil Honza T. 12 bodů a 6 doskoků, 4 body dodal Ermin, Radek 3 a Zdeněk se Zurabem dali každý 2 body.

Lions táhl Brooks s 18 body.

Statistiky: střelba za 2 body 22/39 (56 %) x 26/58 (45 %); za 3 body 4/21 (19 %) x 3/16 (19 %); TH 14/20 (70 %) x 7/9 (78 %); doskoky 44-37; asistence 9-14; ztráty 20-11; zisky 7-11; bloky 3-7

mmcité Brno – BK Lions Jindřichův Hradec 70:68 (12-14,26-17,9-15,23-22)

Vyjádření trenérů

Zoran Helbich (mmcité Brno): „Každé vítězství v této fázi play-out je důležité, děkuji hráčům, že ukázali charakter a pevné nervy. Můžu říct, že jsme od druhé čtvrtiny svým způsobem kontrolovali zápas. Poločasový náskok se ukázal jako důležitý, udrželi jsme nervy v koncovce. Dobře jsme bránili Brookse, znovu jsme vyhráli na doskoku, na druhou stranu jsme měli 20 ztrát. Teď se budeme připravovat na dalšího soupeře, který hraje o život (Prostějov).“

Karel Forejt (Lions JH): „Gratuluji k zaslouženému vítězství, soupeř vedl v utkání 31 minut a zasloužil si jej víc. Upozorňoval jsem hráče, že Brno bez Warea a Mikuliće bude hrát týmověji a bude bojovat, většina jich to však nebrala vážně. V první půli vůbec nezahráli naši centři, jak v obraně, tak i v útoku a to dalo ráz celému utkání. Nepoužívali jsme hlavu, což bylo vidět i v závěru, kdy místo koše či nájezdu pro faul na vyrovnání střílíme trojku buď a nebo.“

První trojlístek utkání ve skupině play-out zakončíme v sobotu domácím střetnutím s Prostějovem, pak přijdou na řadu odvety. Takže sobota 22. 4. 2017, začínáme v 19:00, jste srdečně zváni!