(převzato z nbl.cz)

Bez fanfár a propagačních kampaní, takříkajíc z jedné vody načisto, se jako čtvrtý klub v lize a první na Moravě přihlásilo s komentováním ligových internetových přenosů mmcité Brno. Stalo se v posledním kole nadstavby při domácím duelu s Tury a klub po velké premiéře počítá s tím, že komentovaná budou i všechna tři utkání ve skupině play-out.
„Byla to spontánní akce, domluvená za dva dny. Jsme hodně rádi, že se to podařilo zrealizovat tak rychle,“ pochvaloval si team manager Brňanů Tomáš Dokoupil.

Do komentátorského se bleskově „oblékl“ moderátor domácích zápasů Oldřich Breicetl, který už nějakou tu zkušnost v oboru má, a výsledek předčil očekávání.

„Už během utkání jsem od známých, co se na přenosy dívají, sondoval první dojmy a byli nadšení. Nikdo s komentářem nepočítal, protože jsme to při té rychlosti realizace ani nestihli dát vědět,“ přiznal Dokoupil. „Oldřich ale ví, co a kdy má říkat, a známí si to pochvalovali. Vzhledem k tomu, že se premiéra povedla, určitě v tom chceme pokračovat.“
Tři domácí utkání v play-out se tak v Brně – zatím v jednočlenné sestavě – určitě komentovat budou. A od příští sezony se půjde ještě o „štok výš“. Nebo možná o dva.
„Chtěli bychom, aby komentování bylo od podzimu standardem, plus bychom přenosy rádi vylepšili použitím druhé kamery, případně i spolukomentátorem nebo studiem. To všechno se ale bude řešit až v létě,“ doplňuje týmový manažer.

Výhodou Brňanů bylo, že v danou chvíli nepotřebovali řešit žádné technické dovybavení. „Přenosy nám zajišťuje zkušený odborník, který má vybavení své, a proto nás to zatím v rámci dobrých vztahů nestálo nic navíc. Šlo jen o nápad a realizaci, a když jsme zjistili, že to půjde, pustili jsme se do toho,“ popisuje Tomáš Dokoupil, podle nějž investice do technologií přijde na řadu až před příští sezonou.

V Brně se v této sezoně po stránce zázemí změnilo a dále mění hodně. Vedle přesunu do univerzitního kampusu a aktuálního vylepšení internetových přenosů prošel nemalým zkvalitněním i design webových stránek. „Měnili jsme provozovatele webu a v rámci toho jsme si nechali udělat stránky hezčí. Už slouží exkluzivně našemu ligovému týmu. K tomu máme i nové PR oddělení, kde musím poděkovat právě za péči o web i výborné zápasové fotografie,“ říká týmový manažer k brněnskému technologickému rozvoji.